Wpis z mikrobloga

Dzień 48

Przez ostatnie 10 dni dwie roślinki wystrzeliły w górę jak #!$%@? (co widać po pomiarach). Z dobrych wieści to niestety tyle, reszta spraw wygląda niestety niepokojąco i coraz bardziej wątpię w pozytywne zakończenie tej przygody ( ͡° ʖ̯ ͡°)

- Najmniejszy słonecznik znowu zatrzymał się w rozwoju.
- Rośliny są BARDZO słabe i wiotkie. Do tego stopnia, że nie są w stanie w ogóle utrzymać się o własnych siłach i bez patyczków opadają zupełnie poziomo. Łodygi przy samej ziemi są mniej zielone i w ogóle nie rosną w obwodzie ani się nie usztywniają, rosną wyłącznie w górę.
- Najstarsze pary liści uschły już praktycznie w każdym przypadku i zaraz pewnie odpadną.
- Z tego co widziałem w necie na tym etapie powinno być już o wiele więcej liści, dużo większych, bardziej rozłożystych i mięsistych. MAŁO TEGO - po prawie dwóch miesiącach od wysiania słoneczniki powinny się już powoli zabierać za wypuszczanie pierwszych kwiatów, a moim jak widać w ogóle to nie w głowie...

Ogólnie jak już mówiłem czarno to widzę i liczę się z ich rychłą śmiercią. Strzelam, że je przelałem, choć zadbałem o drenaż w doniczkach i podlewam je cały czas taką samą ilością wody odkąd były małym ziarenkiem, czyli niewielką. Raz dziennie wieczorem może ze 100ml na doniczkę, staram się żeby ziemia była cały czas lekko wilgotna ale nie mokra. Chyba tu był mój największy błąd.

No nic zobaczymy co będzie dalej, staram się dostosować częstotliwość podlewania i nawożenia. Może jakimś cudem jeszcze się wzmocnią. Trzymajcie kciuki... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#slonecznikmarcina
#rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo
MARClN - Dzień 48

Przez ostatnie 10 dni dwie roślinki wystrzeliły w górę jak #!$%@...

źródło: comment_1651147598xuMSDdO3A5ZVAtuXYQU6jc.jpg

Pobierz
  • 3
@Niewiemja: Też tak sądzę, dlatego doświetlałem je przez ostatnie dwa tygodnie. Widocznie za słabo bo rzeczywiście każdy wyciągał się do swojej żarówki zamiast rozkładać większe liście.