Wpis z mikrobloga

Sytuacja hipotetyczna czy w przypadku gdy skończy mi się paliwo / uszkodzi mi się motocykl czy mogę dopchać go po chodnikach do np. stacji benzynowej? chodzi mi raczej czy mogę dostać za takie coś mandat
#kiciochpyta #motocykle

Czy w takim wypadku mogę prowadzić (pchać) motocykl po chodniku?

  • Tak 83.2% (144)
  • Nie 16.8% (29)

Oddanych głosów: 173

  • 16
@YEPs: ja bym pchał jakby była taka możliwość, ale według prawa nie wydaje mi się żeby to było poprawne. Albo laweta albo po jezdni. Ale w praktyce nikt się do tego nie przyczepi.
@Alinous: a jak pchasz samochód to też jesteś pieszym i możesz go pchać po chodniku? Motocykl to pojazd mechaniczny tak samo jak samochód, tylko trochę mniejszy.
@YEPs: tak, możesz. taka ciekawostka, jak pchasz motocykl to możesz znim minąć "zakaz wjazdu" i nic Ci nie mogą zrobić jak nim nie wjechałeś. W ten sposób wstawiasz motocykl w miejsca gdzie jest zakaz wjazdu, np na rynek w Kazimierzu Dolnym. Gasisz motocykl przy policjantach, zsiadasz i prowadzisz go dalej. jak stoi zaakaz ruchu, to możesz tylko prowadzić, jak jest "zakaz wjazdu" i jesteś bezczel, to za znakiem odpalasz, wskakujesz i
@qps666: Możesz, tylko nie dasz rady ;) Serio, jak zsiądziesz z motocykla (może nawet mieć odpalony silnik) to jesteś traktowany według prawa jak pieszy. (oczywiście lepiej zgasić, bo wtedy wyraźnie to zaznaczasz jakiemuś policjantowi co ma problemy z myśleniem)
Patrzę na wyniki ankiety i się zastanawiam, jak Wy ludzie zdaliście teorię na prawo jazdy? I jeszcze mi ktoś powie, że u nas trudno jest kwity zdobyć xD.

@YEPs: Tak, możesz motocykl pchać po chodniku, przejściu dla pieszych, jak Ci się uda wepchnąć, to i po estakadzie dla pieszych możesz go przeturlać. Pchając motocykl jesteś traktowany jak pieszy, z dokładnie tego samego powodu rowerem nie możesz przejechać po przejściu dla pieszych,
@YEPs: spokojnie bez spiny :) Śmieje się, bo pytasz o podstawy podstaw. Argument, że w ankiecie różnie odpowiadają? Serio? Jak byś nie znał mądrości wykopków, to Ci podpowiem: jak będziesz kierował się w ruchu drogowym ankietami z wypoka, to możesz od razu zamówić sobie kwaterkę na cmentarzu :)

Odpowiadając na Twoje pytanie: Pieszy pchający motocykl, skuter, taczkę, replikę USS Voyager 1:670, swoją starą na wrotkach czy też Premiera Vateusza Morawieckiego siedzącego
@Glenroy: @YEPs: ej, co do ankiety, to jeden głos odlicz, bo z rozpędu kliknąłem "nie", po przeczytaniu tekstu z wpisu "czy mogę dostać za coś takiego mandat" -> no "nie" możesz, ale ankieta ma odwrotne pytanie, a głosu się cofnąć nie da. może jeszcze parę osób z rozpędu kliknęło. przynajmniej mam nadzieję, że wiedzą, tylko źle klikają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@YEPs: ja tak robiłem xD skończyło mi się paliwo (hornet z 2000 roku, więc nie mam wskaźnika, mogę tylko na rezerwę przełączyć), więc pchałem motor po chodniku przez jakieś 300m, bo tyle mi zabrakło po stacji paliw.
Gdybym to robił na ulicy, to stwarzałbym zagrożenie sobie i innym, ale jak pcham motor po chodniku, to komu niby zagrażam?