Wpis z mikrobloga

Dzisiaj piękne żniwa będą
Przy wczorajszym wybiciu postawione shorty na-

Qqq- power shares
Spy-spdr
Roku-roku
Hood-robinhood
Pypl-paypal
Shop-shopify
Rblx-roblox
Snap-snap
To będzie piękne otwarcie, ładny zjazd zaliczą

Dzisiaj będzie się działo po wynikach Amazona i Apple
To nie porada inwestycyjna, przelewam myśli na tagu
#gielda
  • 22
@toshibaas:
Wyniki appla ogłosili po zamknięciu giełdy, także dzisiaj na otwarciu będzie się działo
Uwazam, że Apple nie ma racji bytu, w bliskiej przyszłości (argumentowałem już to w innych postach)
Jabłko wyniki niby dobre, wszystko produkty oprócz ipada na plusie. Tylko rosną im wydatki i to nie rzutuje dobrze na przyszłość..
Amazon jest potężna korporacją, a tam się źle dzieje,wyniki tragedia, także może pociągnąć wszystko w dół, ratują go tylko wyniki
@toshibaas:
Pewnie, to również generuje koszty
Ale bardzie mi chodzi tak patrząc przyszłościowo, nie wiem jak widzisz przyszłość, ja widzę gospodarki w ruinie i jak dla mnie to nikogo nie będzie obchodził jakiś iphon, ipad, iMac, bo będą ważniejsze wydatki, to samo zdanie mam co do Tesli-ten balon pęknie,przewartosciowana to raz, a dwa, że mimo iż ev nie ominiemy, to teraz czeka ich stagnacja(od miesiąca o tym pisałem, nie dotykać ev)
@Byku_of_wall_street: Hmm.. ciekawy punkt widzenia. Na pewno będą szli z gospodarką, więc jeśli gospodarka będzie spadać to Apple też, ale nie przeliczałbym tak ważniejszych wydatków bo społeczeństwo jest zupełnie inne i żyje w zupełnie inny sposób, niż powiedźmy 10-20 lat temu.
@toshibaas:
pomyślał, czemu te spółki, zaczęły tak rosnąć, a ich produkty są tak drogie?
Bo rynek, został doinwestowany w marcu 2021 roku rekordowa ilością gotówki, także to spowodowało, że ceny wszystkiego poszybowały, w górę
Te pieniądze już zostały przetransferowane do same góry, także tej gotówki już prawie nie ma, jesteśmy na poziomie sprzed wydruku, a te balony nadal napompowane
Także poczekaj jak się cena dostosuje to ilości pieniędzy w obiegu,
Teraz
@toshibaas:
Poczytaj sobie moje wcześniejsze wpisy, póki co są w sam punkt
Nawet mówiłem, parę tygodni temu, że Putin gaz zakręci i można na tym zarobić, i co zrobił? Zakręcił...
Od miesiąca argumentowałem jak mogłem, aby trzymać rękę na pulsie, bo to i tamto...
A teraz szok i niedowierzanie, jak to spadło? O co chodzi?
@Byku_of_wall_street: Mistrzu, nie rozumiesz mentalnosci ludzi na zachodzie, jesli myslisz, ze ktos bedzie wymienial telefon na jakis z nizszej polki bo “ciezkie czasy”. Predzej #!$%@? kredytow na wszystkie karty niz pokaza sie z gownem i utraca swoj delikatny image. Tam wizerunek to wszystko. A jesli Polaka z pensji “stac” bylo na ajfona, to Amerykanina czy Niemca tym bardziej bedzie, nawet przy inflacji.
@r3pr3z3nt:
Rozumiem to niedoj... nie na zachodzie, ten cały lans, konsumpcja, pranie mózgu przez Instagram itp.
Nawet jak będzie dalej domena zastaw się a pokarz sie, to iphon będzie musiał być duzo, tańszy, żeby się dostosować do ilości gotówki w obiegu i, czyli do ilości gotówki w kieszeni niewolników (podatników)
Także tak czy inaczej straci na wartości, bo będą musieli zejść z ceny
@Byku_of_wall_street: Odwrotnie - podniosa jeszcze marginesy, podniosa cene i powiedza ze teraz to naprawde produkt dla elity. I niewolnicy jeszcze bardziej beda chcieli do elity. Musisz zrozumiec, ze ajfony mozna tez brac na kontrakty i kazdy biedak ze swistkiem potwierdzajacym adres moze go miec (nawet jak swistek jest z socjala - nieroby caly dzien siedza na telefonach, albo o nich gadaja wiec chca miec dobre).