Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki.
Potrzebuje porady. Planuję wymienić fabryczne opony w moim Triban RC500. Szukam czegoś co nadałoby się na Road+ i miało szerokość 35mm. Jeżdżę przeważnie po asfalcie i warszawskich ścieżkach rowerowych (90%), a pozostały czas to Kampinos. Chcę zmienić na coś grubszego, ale żeby nie stracić za bardzo na prędkości na asfalcie.
Z moich poszukiwań zawęziłem listę do:
-VITTORIA Terreno Zero
-CONTINENTAL Contact Speed
-SCHWALBE G-One Speed Evolution
-PANARACER GravelKing SS
Cena nie jest priorytetem. Waga też nie, bo mam z czego jeszcze zrzucać ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z góry dzięki za podpowiedzi :)
#rowerowyrownik #rower #triban #wykoptribanclub #opony
  • 7
@macieksik: Vittoria Terreno Zero są super, ale dość szybko się zużywają, zwłaszcza ten "hexagonalny" wzorek, przez co wyglądają jak "zajechane". Ale sama jazda na nich właściwie w każdych warunkach ekstra - na asfalcie toczą się szybko, a w "terenie" trzymają jak rzep psiego ogona. Sprawiają wrażenie "mięciutkich".

W tej chwili zmieniłem je na Panaracer Gravelking SS. Wybrałem jednak wersję Plus ze względu na ochronę antyprzebiciową. Na razie jedna tylko jazda przez
@DingoSra: Tak jak się spodziewałem są super. Sprawdzone na asfalcie, ścieżkach rowerowych, szutrach - nawet na piachu się nie zabiłem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ja swoje zamówiłem w sklepie Rose u niemców i z tego co kojarzę to czarno-brązowe też chyba mieli. Generalnie polecam.