Wpis z mikrobloga

I to i to jest rzeczą - czasem potrzebną i się tego używa, czasem leży odłogiem i czeka aż znów się przyda.


@7160: :D
Wiertarka nie czerpie korzyści z rzeczy budowanych przez państwo, infrastruktura, drogi.
@maur: Mieszkanie - jeśli jest niezamieszkane - równiezz nie potrzebuje dróg, parkingów. To ludzie z tego korzystają - jeśli je wynajmiesz - będą wydeptywać chodniki. Lepiej niech stoi puste.
@7160: wlasnie o to chodzi, ze niezamieszkane nie potrzebuje, a "blokuje slot". wiertarka uzywana nie potrzebuje niczego poza prądem, działa tak samo z agregatu jak i na wiosce jak w mieście.
Na wiosce stawiaj sobie i 100 domów i kupuj 500 wiertarek. :)
Na wiosce stawiaj sobie i 100 domów i kupuj 500 wiertarek.


@maur: To ty Mati?
Postawię 100 domów a ty jeb - podatkiem.
I podatek od wiertarek będzie???
Wiertarka nie czerpie korzyści z rzeczy budowanych przez państwo, infrastruktura, drogi.


@maur: no i? przecież dopłaca się do tego w podatkach, również w podatku od nieruchomości. Skoro mamy wszystko opodatkować to po #!$%@? istnieje PIT? Po co mam płacić PIT skoro mam dodatkowo płacić za to że mam auto, za to że mam samochód, za każdą kupioną rzecz (VAT), może jeszcze za nadmiarowe oddychanie trzeba ludzi opodatkować? To co prezentujesz to
To co prezentujesz to nic innego niż mentalne wygibasy które mają uzasadnić kolejne podatki, coś jak podatek cukrowy, mylnie nazywany opłatą.


@jozef-dzierzynski: nie chodzi o kolejne podatki, jestem pierwszy do zdania by upraszczać podatki zamiast komplikować i dokładać kolejne. Sam się irytowałem na to, że cukrowy obejmuje słodziki, irytowałem się na najwyższą w europie akcyze na efajki i wiele, wiele innych.
Po prostu w tym przypadku to obserwuje i widzę co
tylko mieszkanie nie jest miejscem do kiszenia kasy

@statystyczny_yt: A ja głupi myślałem, że ze swoimi pieniędzmi i ze swoją własnością mogę robić co chcę


@robertx: Możesz, dopóki nie szkodzisz innym.
Trzymając pustostan szkodzisz całemu społeczeństwu zajmując nieodnawialny zasób więc zasługujesz na ekstra podatek
że nieruchomości to ograniczony, nieodnawialny zasób który powinien być efektownie zarządzany. P


@Cierniostwor: Tak samo jak samochody, jedzenie, ubrania, sprzęt RTV czy agd, meble i praktycznie wszystko inne co nas otacza. To też powinno być efektywnie zarządzane a nie zależnie od własnego widzimisię właściciela.
Ciągle uważasz, że obrazek nie pasuje? xD
@statystyczny_yt: Mieszkanie nie jest miejscem do kiszenia kasy… bo? Wypopek tak powiedział? Podnieść stopy procentowe na normalny poziom to ludzie nie będą kisić kasy w nieruchomościach. Ale widzę, że dla niektórych konsekwencje głupiego działania człowieka który myśli ze może uregulować rynek trzeba przykrywać kolejnym głupim działaniem człowieka w postaci regulacji które zawsze ktoś będzie obchodzić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Aleś dał przykład. Gorzej się już nie dało spudłować. Jak świat duży, a historia długa, złoto to akurat zawsze było i jest nadal przede wszystkim do kiszenia kasy.


@szpongiel: a nieruchomości nie?


Spróbuj w złocie zamieszkać, najeść się nim albo ogrzać mieszkanie, to się dowiesz.


@szpongiel: złoto ma dużo zastosowań przemysłowych, poczytaj to sie dowiesz.

Wiem przecież ale w znikomych ilościach i go nie brakuje.

Dlaczego mamy pozwalać żeby przebrzydli
Wiem przecież ale w znikomych ilościach i go nie brakuje.


@szpongiel: skoro go nie brakuje to dlaczego ceny idą do góry?

Dodatkowo podaży nieruchomości nigdy rynek sam nie zbalansuje, gdyż terenów pod nie (w miastach) nie da się wyprodukować więcej,


@szpongiel: a któż ci każe mieszkać w miescie? od kiedy podstawowym dobrem jest mieszkanie w mieście?

Znam ten executive order ale nie wiem za czym to ma być argument. Równie
@statystyczny_yt: Wszystko zależy czy Trzaskowski potrzebuje zastępczego tematu, czy chce uderzyć w kieszeń wynajmujących i podwyższyć ceny nieruchomości.
Mieszkam w Metro Vancouver i niedawno deweloper wybudował wieżowiec, 20 plus pięter w większości na wynajem. Przy przeciętnych cenach nie było zbytnio chętnych, do tego stopnia, że nakleił wielkie litery na balustradach, że są mieszkania do wynajęcia.
Teraz za wszystkie puste mieszkania będzie płacił ekstra, więc podniesienie czynsz, żeby to sobie odbić.
Pomimo