Wpis z mikrobloga

@nieprzejmujsie: Spotkałem sie z tym rozwiązaniem w Niemczech jakies 5 lat temu. Tez w pierwszej kolejności nie wiedziałem jak wyciągnąć te bułki ze środka, dopiero po chwili zauważyłem łopatkę. W Polsce jeszcze sie z tym nie spotkałem, społeczeństwo chyba nie jest na to gotowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: @Errad: Oni mają taki system bo jest bardziej higieniczny i nie trzeba foliowych rękawiczek używać,
czytałem kiedyś że i u nas były testy takich koszy no ale się nie sprawdziły bo Polak musi wymacać kilka sztuk zanim wybierze tą jedną jedyną najświeższą i najbardziej chrupiącą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Polak musi wymacać kilka sztuk zanim wybierze tą jedną jedyną najświeższą i najbardziej chrupiącą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@iuhiueh:
To może powiedz temu Polakowi żeby tak nie robił? To niehigieniczne.
  • Odpowiedz
@iuhiueh: ja widziałem raz w sklepie na B jak ta cała szuflada się #!$%@?ła i bułki spadły na kafelki i chłop normalnie na czilku podnosił pieczywko z podłogi i wrzucał je z powrotem xD
  • Odpowiedz
Jak to jest, że w Polsce wszystkie bułki są wymacane przez stare baby a i tak cały naród żyje i nie wyginął od babowych bakterii? XD


@KCPR: jak ci napluję na bułkę, to też (raczej) nie umrzesz od jej zjedzenia, ale taki jakby chętny już do spożycia nie będziesz jak przed napluciem, nie?
  • Odpowiedz
@KCPR: w jaki sposób tańsze? Ta ze zdjęcia kosztuje 15 eurocentów, to porównaj to do polskich cen bułek i jeszcze sprawdź, ile za minimalną kupi sobie Niemiec, a ile Polak. XD
  • Odpowiedz
I tak powinno #!$%@? być. Dla mnie to jest niepojęte, że prowadząc lokal gastronomiczny trzeba spełnić setki (często #!$%@? i absurdalnych) wymagań - osobne zlewy na warzywa, osoby zlew na talerze (...), wysokość pomieszczenia taka i sraka, brudne talerze nie mogą być w tym samym pomieszczeniu co wydawane potrawy (...), a nikt nie daje żadnego #!$%@? o to siedlisko bakterii kałowych na pieczywie. Serio - nie ogarniam tego.

Jeśli kiedyś zostanę prezydentem,
  • Odpowiedz