Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. W tym roku chcę przeforsować montaż klimatyzacji w domu. Musi chłodzić, gdy na zewnątrz będzie piekło oraz grzać, bo nie wiadomo jakie będą ceny za gaz za pół roku. Na ścianach mam już mało miejsca i myślę nad zmniejszeniem kaloryferów o +/- połowę i wstawienie tam jednostek podokiennej lub jednostek sufitowych na sufit w dwóch pokojach. Czy macie jakieś doświadczenia z taki klimatyzatorami? Czego unikać, na co zwrócić uwagę?
#remontujzwykopem #budujzwykopem #budowadomu
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Laszl0: Ja zamontowałem sobie tydzień temu Samsunga Avanta 3,5 kW, zależało mi na WindFree i cichej pracy wewnątrz/ na zewnątrz. Czekam na upały.
@Laszl0: ja mam dwa splity a ziomek z pracy ma pod okienna. On zapłacił za jedną jednostkę tyle co ja za dwie swoje ale nie ma skrzyni na zewnątrz tylko dwa otwory z kratka. On mieszka w bloku z płyty więc głównie dlatego. Ja w domu bym robił teraz kanałowe. Zastanawiałem się nad tym podokiennym do jednego pokoju ale ze względu na cenę odpuściłem.
nie ma skrzyni na zewnątrz tylko dwa otwory z kratka.

@johnyboy: Czyli ma klimatyzację w stylu przenośnej, wszystko w jednej obudowie, zamontowaną pod oknem w pokoju? Czy wiesz co to za model?
Tak wszystko w jednej obudowie pod parapetem. Tylko to jest dużo większe niż grzejnik. Wierca dwa otwory w zewnętrznej ścianie. Modelu nie znam. Szukaj pod klimatyzator "bez jednostki zewnętrznej", klimatyzator monoblok lub monoklimatyzator.