Wpis z mikrobloga

@tellet: kiedyś czytałem, że w międzywojniu w Polsce funkcjonowała nazwa Związek Sowiecki, a nie Radziecki. Dopiero komuniści w Polsce po wojnie zaczęli używać Radziecki, bo Sowiecki źle się kojarzył ze względu na wojnę 1920. Ale nie znajdę teraz tego.
@Mega_Smieszek 3/4 bym z tego zrobił a już dawno po maturce rozszerzonej z historii jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale rozumiem, że dla kogoś takie pytania z historii mogą być jak dla mnie pytania z biologii, z której zawsze leciałem na 2 w liceum. Więc nie oceniam. Chociaż wpisać te dwa wyrazy drukowanymi ADOLF HITLER w 11 zadaniu to aż się prosi xD
ja #!$%@?, żeby z tego nie mieć 3 chociaż bez przygotowania to trzeba być debilem i nie rozróżniać faszyzmu od komunizmu XD


@saggitarius_a: nie debilem a czlowiekiem szanujacym swój czas.
Żeby zdać taki test bez jakichkolwiek pomocy, trzeba przynajmniej połowe materiału znać, bo nie wiadomo jakie pytania padną. I mowimy tutaj o nastolatku ktory mało raczej wie o świecie.

Każde z tych pytań jest durne z perspektywy doroslego czlowieka ktory nie
@paul772: Część z tych pytań jest idiotyczna to fakt, ale większość jest taka, że każdy Polak z uwagi na naszą historię - powinien rozwikłać bez problemu.

Trzeba znać połowę materiału? Przecież to podstawowa wiedza o historii i Polsce a nie jakaś tajemna wiedza gdzie trzeba zgłębiać "materiał".

I nie gadaj tu o stracie czasu. Bo kto nie uczy się na błędach w historii, popełnia te same błędy ponownie. Ale żyjemy w