Wpis z mikrobloga

Jakie narzędzie wykorzystalibyście do zrobienia wizualizacji procesu przemysłowego?
Zależy mi na tym aby pod tą wizualizację można było podpiąć różne zmienne i żeby wtedy ona na nie odpowiednio reagowała oraz żeby dało się ją wrzucić do przeglądarki.
Myślałem wstępnie o narzędziu blender.

#informatyka #programowanie
  • 12
@scriptkitty: @azbmwwysiadamtak: no właśne też się nad tym zastanawiałem, czy to dobre rozwiązanie - zostało mi one przez drugą osobę podsunięte. Miałaby to być wizualizacja procesu przemysłowego, najlepiej jakby to rozwiązanie było uniwersalne do różnych zastowowań. Mam na myśli wizualizację prostą jakiegoś procesu w 2D, ale możliwe że czasem pojawi się potrzeba zrobienia czegoś w 3D. Macie racje, niedoprecyzowałem.
Dla konkretniejszego jeszcze przykładu, może to być proces zgrzewania, pakowania, paletyzowania,
@diabel_z_piekla: nie, to nie chodzi o systemu typu SCADA.
Robiłem aplikacje w tych systemach - wiem do czego one służą. Mi chodzi o przedstawienie procesu i narzędzie typowo do jego przedstawienia. Interfejs użytkownika to odrębna rzecz, która jest załatwiona.
@azbmwwysiadamtak: faktycznie widzę, że można sporo tu zrobić. Jednak wydaje mi się, że wymagałoby to dużo większego nakładu pracy aniżeli jakieś oprogramiwanie, które pozwoliłoby tworzyć z użyciem GUI takie obiekty.
Coś na zasadzie oprogramowań CAD. Jak coś uda mi się doszukać, to dam najwyżej znać w jaki sposób się z tym uporałem.