Wpis z mikrobloga

Witam. Co polecicie do ogródka niecałe 100m2? W sumie wstępnie wybór padł na elektryczną kosiarkę Jakmet 1300 CR, ale wydaje mi się zabawa z kablem na takiej powierzchni będzie irytująca. Zastanawiam się nad kosiarką akumulatorową. Czy do 1000 zł znajdę coś godnego uwagi razem z akumulatorem i ładowarką? Myślałem nad Parksidem (jest w ofercie za 499 bez aku i ładowarki), ale wiecznie niedostępne w Lidlach akumulatory 4Ah plus jakaś nieufność do tej marki mnie odpycha. Na Ceneo jedyne co widzę w tej cenie i w pełnym wyposażeniu to Stiga.
#kosiarki #kosiarka #ogrod #narzedzia
  • 8
@Goofie: jestem na etapie podobnych poszukiwań i chyba aktualnie zdecydowałbym się na Dedra - są dwa modele

https://allegro.pl/oferta/kosiarka-akumulatorowa-dedra-ded7198-sas-18v-5ah-10201324853

https://allegro.pl/oferta/kosiarka-akumulatorowa-dedra-ded7199-2x5ah-zestaw-11873879612

Dedra robi masę sprzętu, niestety przez to niektóre są tandetne ale seria SAS+ALL wydaje się być bardzo solidna jeżeli chodzi o narzędzia akumulatorowe do majsterkowania wokół domu i gdybym decydował się na sprzęt do siebie to chyba bym wybrał Dedrę. Aktualnie szukam dla mamy więc nie ma dla mnie to większego znaczenia.
@Zbyszek_Kudriawcew: Kurczę, taka byłaby chyba najodpowiedniejsza do tego pokaźnego areału :)
@Vojak: @plop: Zarówno Dedra jak i Lux-Tools mówią mi tyle, że gdzieś widziałem te nazwy na wystawach marketów czy innych Biedronek. Nie orientuję się za bardzo w markach producentów elektronarzędzi, kojarzę że 1 liga to np. DeWalt i Milwaukee, kosztujących fortunę, potem średnia dobra półka, ale zakup ich w moim przypadku mija się z celem, a reszta to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goofie: kosiarka elektryczna/aku to bardzo proste urządzenie. Obudowa, silnik, stała przekładnia i ostrze tnące. Do koszenia raz w tygodniu 15min spokojnie wystarcza talię sprzęty marketowe (einhell, dedra, graphite, parkside itp.). Nawet pewnie wersja na jeden aku by wystarczyła.
No i później te same aku możesz do innych narzedzi wykorzystać, a koszt samego body jest porównywalny z narzędziami na kablu.
Staram się podchodzić do zakupu praktycznie, skoro idę w jakąś markę narzędzi akumulatorowych chciałbym później moc rozbudować zestaw o inne kompatybilne narzędzia. Obawiam się, że o ile sama kosiarka jakoś wytrzyma parę lat (lub padnie po 3 użyciach) to zakup w przyszłości nowego aku będzie nieopłacalny lub niemożliwy.


@Goofie: akurat Dedra ma tak rozbudowany asortyment że o kompatybilność i dostępność w przyszłości bym się nie martwił. Seria SAS+ALL wydaje się sensowna.