Wpis z mikrobloga

Niestety w tej topce jeszcze bardziej było widać że głosowanie tylko dla patronów, nie mam nic do nowych piosenek ale dosłownie z 5 czy 6 które wyszły w zeszłym roku, do tego kilka z 2020 to trochę patologia. Momentami to wyglądało jak jakaś lista przebojów radia zet, a nie top wszechczasów. Najmłodsza piosenka przecież pół roku temu wydana, nawet nie wiadomo czy za rok ktoś ją będzie pamiętał. Oby do stycznia dali otwarte głosowanie, bo to naprawdę niszczy markę jaką sobie zbudował ten top przez lata.
#polskitopwszechczasow #topwszechczasow #radio357 #trojka
  • 11
@skalar_neonka: Nie chodzi o nowe piosenki, bo z 2018 czy tam 2016 też było sporo i to jest w porządku tak wybrali. Ale mówimy tu o piosenkach które ledwo co wyszły, to nawet nie były piosenki wydane na początku 2021 tylko pod koniec, jeśli wybierasz zestawienie najlepszych w historii to raczej nie robisz tego na podstawie obecnego trendu o którym za rok prawdopodobnie zapomnisz. To się na razie nadaje do jakiejś
@FerdekM: ja nie widzę różnicy. "Początek" - od razu w roku wydania gotów był bym powiedzieć, że powinien trafić na top wszechczasów. "Ciche dni" - w miarę rozumiem. "Boomer" mnie nie przekonuje, ale cóż..
... bo nie przekojują mnie wiecznie obecne gnioty pokroju "Skóry". Obecność tego na TW jestem w stanie wytłumaczyć sobie jedynie nostalgią "gdzie są mordobicia sprzed remizy jak za mojej młodości", bo muzycznie/artystycznie nie broni się wcale. No
@uhu8: Tylko pytanie po co się podpalać i wciskać tam coś od razu, bo trochę źle zakładasz cel tworzenia tego zestawienia ono jest bazowane na wspomnieniach, to jest raczej takie miejsce gdzie właśnie wspomina się te najlepsze piosenki na przestrzeni lat a nie testuje nowe, gdzieś gdzie raz do roku słyszysz te piosenki których nie słuchasz na co dzień, niekoniecznie oznacza to że muszą być bardzo stare. Dawanie piosenek które miesiąc
@FerdekM: zgadzam się co do nietopowości wielu piosenek. Niedźwiecki też to kiedyś zauważył.

Ten trend pojawił się już wcześniej w trójce, np. na topiewszechczasów kiedyś pojawił się Gotye po jednym kawałku granym do pożygu
@uhu8: Wiem, bo sam dodałem, ale dalej targetem radia są słuchacze rocka i poezji śpiewanej, więc siłą rzeczy nie zaczną głosować fani Nergala ani Chopina.
@FerdekM: no tu ma coś do rzeczy profil radia. Gdyby zebrać popularność polskiej muzyki, to w top 100 mielibyśmy 50 utworów disco polo. Dzięki Bogu tacy słuchacze są jednak w zdecydowanej mniejszości, mają "swoje inne stacje" które to im puszczają.
@FerdekM: problem to to że oni je wrzucili do propozycji. Przeciez głosuje się z listy, nie można zaproponować nowej i jednocześnie na nią zagłosować. Rok temu takiej piosenki jak boomer czy niebo było różowe nie było więc nikt nie mógł jej zaproponować. Jak dla mnie #!$%@? z tą lista do głosowania po prostu. Ja rozumiem piosenki 2 czy 5 letnie i starsze a nie rzeczy co nadal są na piątkowej liście
@FerdekM: Ale tu nic nie da odblokowanie głosów dla "niepatronów". Trzeba by było założyć, że utwory ze stażem krótszym niż rok nie wchodzą na listę do głosowania. Jak rozumiem "Ciche dni" na liście, to jednak "Niebo było..." (zakatowane w 357 niemal do porzygu) to dla mnie lekka kontrowersja. Już nawet nie mówię o "Mogło być nic" w top 40, przy tak słabym wyniku Podsiadło i np. Króla - bo nie chcę