Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@korpoRator: ciekawa kwota na wsi. Ja w mieście wojewódzkim z wyżywieniem płace 1,2k. To raz, a dwa że rząd zwraca część hajsu więc nie przesadzaj.

@rmk93: mi na razie nie zwraca. Czekamy na 400+ ale od pół roku nie widziałem grosza żadnej dopłaty. Często są dopłaty od samorządów ale w tym żłobie jeszcze się na nic nie złapaliśmy. Więc nie przesadzaj ;)
@korpoRator: nam przyszły pieniądze kilka dni temu z wyrównaniem od stycznia. Dopłaty od samorządów nie zależą od żłobka, sam se musisz papiery składać i pilnować terminów. Teraz się żalisz ale nie zapomnisz wszystkim powiedzieć jak ci wyrównanie przyjdzie?
@Rolnikt: rozumiem konieczność i obopólna korzyść z odklejenia dziecka od rodziców i posłania go do grupy rowiesniczej (choć do 3 rż, nie jest to dla dziecka najważniejsze z punktu rozwoju, do tego momentu dzieci i tak nie wchodza w glebsze interakcje między sobą) oraz pod opiekę innych osob.

Zaszokolowal mnie tylko użyty zwrot:

my mamy spokoj od dzieciaka przez prawie cały dzień

Moje też chodzi do żłoba, ale nie po to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rolnikt: rozumiem konieczność i obopólna korzyść z odklejenia dziecka od rodziców i posłania go do grupy rowiesniczej (choć do 3 rż, nie jest to dla dziecka najważniejsze z punktu rozwoju, do tego momentu dzieci i tak nie wchodza w glebsze interakcje między sobą) oraz pod opiekę innych osob.


Zaszokolowal mnie tylko użyty zwrot:


my mamy spokoj od dzieciaka przez prawie cały dzień

Moje też chodzi do żłoba, ale nie po to
@ciemnienie: z jaką placówką rozliczane? Ty płacisz do żłobka całość, składasz papiery do Zusu, mopsu czy tam gdzieś, że twoje dziecko do żłobka chodzi i dostajesz zwrot części kosztów. W Rzeszowie samorządowe 300 (nie wiem czy jeszcze będzie dalej) i 400 rządowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korpoRator: nam przyszły pieniądze kilka dni temu z wyrównaniem od stycznia. Dopłaty od samorządów nie zależą od żłobka, sam se musisz papiery składać i pilnować terminów. Teraz się żalisz ale nie zapomnisz wszystkim powiedzieć jak ci wyrównanie przyjdzie?

@rmk93: spoko, mogę zawołać :) jeśli dostanę wyrównanie to nadal wychodzi 1-1,1k PLN. Całkiem sporo. Wystarczająco, żeby trochę ponarzekać.ja dalej czekam na rozpatrzenie wniosku o 400+. Samorządowego było ponoć 150 ale się