Wpis z mikrobloga

@NykipVaous: w tym roku nic by to nie dało, jak 10 procent dostali wszyscy zwyżki za przecieki.. za rok znowu to i lepiej przygotują.. będzie bariera nie do przeskoczenia, szam szef centralnej komisji w jednym z wywiadzie o tym mówił

do tego za kilka lat podniosą progi bo program szkół średnich 4 letnich jest szerszy.. OBECNI maturzysci bedą podwójnie poszkodowani z takim egzaminem małe mają szanse na dostanię się na najlepsze
@nutka-instrumentalnews: Ale ja nie mówię czy to coś da czy nie, po prostu napisałeś że ktoś ma możliwość poprawiania przez 5 lat od pierwszego przystąpienia XD a tak nie jest, można przystąpić kiedy się chce. Chyba że ktoś nie zdał matury, to po 5 latach nie może jej poprawić (tak, żeby zdać), ale może napisać od nowa na aktualnych zasadach.
@nutka-instrumentalnews: Nie wiem czy trollujesz czy nadal nie rozumiesz. Mówiłeś o możliwości poprawy, że jest przez 5 lat. A ja mówię, że ta możliwość jest zawsze. I nie mówię o samym fakcie dostania się na studia, czy o tym że ktoś poprawi o 2 procent. Mówię o samym przystąpieniu xD
@NykipVaous: na lepsze kierunki gdzie sa limity miejsc z taka maturą nawet nie masz co startować, medycyna od 80 procent całości punktów, typu prawo od 89 puntkow ale jak moja ulubiona japonistyka a kilka takich jest w kraju od 95 procent

jak już na starcie byle kto bo w necie miał odpowiedzi ma z 10-20 procent na starcie, poprzeczka poszła realnie do blisko 100 procent, różnica jednego punktu, kwestia interpretacji klucz