Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka #leasing #wynajemdlugoterminowy #toyota
Szukam samochodu, pojawiła się jedna sztuka dostępna niebawem (salon Toyoty, nie żaden pośrednik). W opisie info o wynajmie długoterminowym, ale możliwość wzięcia "normalnego" leasingu.

Przez telefon proszę o przekalkulowanie leasingu, babeczka mówi że nie ma takiej możliwości xD.
Pytam czemu:

...odgórne zalecenie z centrali. Samochodów nie sprzedajemy za gotówkę, nie sprzedajemy w leasingu, tylko wynajem, bo mamy za mało sztuk od ręki i 'góra' sądzi, że w takim przypadku większość samochodów wróci z powrotem po wynajmie.


Jak się możecie domyślić, wychodzi to wszystko dość drogo.
Samochód wystawiony za 120k brutto, natomiast za tyle nie kupisz oczywiście w żaden sposób.
Przy wynajmie na jedynie 2 lata, suma opłat z wpłatą, ratami i wykupem to ponad 156k brutto.
Przy wynajmie na 4 lata to ponad 175k brutto.
  • 18
  • Odpowiedz
@Namyslaw: Sprawdzałem jak wygląda najem w Lexusie w marcu tego roku, zatem jeszcze przed 2 podwyżkami stóp procentowych. Lexus to ten sam bank co Toyota, a ten najem nazywa się Kinto One czy jakoś tak - jego koszt, to jednym słowem masakra, wychodziło wtedy ~130% i liczyłem to BEZ wliczania dodatkowej stawki za ubezpieczenie (przepłacone) i serwis (również przepłacone). Jestem zwolennikiem najmu, ale nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby
  • Odpowiedz
@hagendagen: Tyle, że ta moja oferta ~130% zakładała 15% wpłatę własną. Jak chcesz wejść bez gotówki będzie jeszcze drożej. Mowa oczywiście o umowie na 3 lata
  • Odpowiedz
@Namyslaw: wydaje mi się, że obecnie w miarę dobre warunki ma grupa VAG. Też szukam i to co dostaje w kalkulacjach woła o pomste do nieba. Np. KIA pokalkulowała mi tak wynajem, że taniej (koszt miesięczny) było wziąć auto za 200k z audi niż za 140k od KIA.
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że obecnie w miarę dobre warunki ma grupa VAG


@kolejny_wolny_nick: To prawda, ale nie dla każdej ich marki. Z tego co się orientuję, względnie faworyzują VW, oferty na Skody i Seaty są trochę gorsze. Audi też daje radę, ale to już zdecydowanie nie są okazje takie jak rok temu. Porsche też bez szału
  • Odpowiedz
@Namyslaw: a co ma toyota robić żeby zarobić przy małej ilości dostępnych aut? Oczywiście ze chcą sprzedać z jak najdroższym (własnym) finansowaniem. Takich czasów doczekaliśmy. Chwile się nad tym zastanawiałem ale kupiłem zamiast tego 3-letnia używkę
  • Odpowiedz
Nic nie poradzę, babeczka mi wjechała, rozbiłem samochód


@Namyslaw: Ile ja już w życiu spotkałem osób, które w takim momencie powiedziałyby: "No ale czym się przejmujesz! Przecież masz ubezpieczenie!" No #!$%@?... Obecne czasy pokazują jak #!$%@? jest takie myślenie. Miałeś ubezpieczenie, a nie masz auta bo nie ma co kupić... Dlatego trzeba auta pilnować jak jajka i mieć oczy dookoła głowy bo #!$%@? ludzie nie potrafią jeździć ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz