Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić mamie do domu rodzinnego robota odkurzającego z funkcją mopowania. Kompletnie nie znam się na tym rynku, ile mniej więcej trzeba za coś takiego zapłacić? Widziałem opcje xiaomi za około 1k, np 2C oraz droższe roborock s7. Ma ktoś jakieś opinie, polecenia?

Zajmowałby się jednym piętrem, dywany, płytki, panele. Spoko jakby można mu powiedzieć "wysprzątaj kuchnie".

#odkurzacz #odkurzacze #sprzatanie #odkurzanie
  • 4
@poloq: szukaj takiego, który ma funkcje mapy pomieszczeń, wtedy będziesz mógł sobie na mapie domu wyznaczyć kuchnię, salon, sypialnię etc i sprzątać je niezależnie. Popatrz głównie na wysokość nóżek od mebli/łóżka i na wysokość robota - ja np zrezygnowałem z odkurzacza z czujnikiem na wieżyczce, na rzecz płaskiego, żeby spokojnie mógł mi wjechać pod łóżko. Mam Xiaomi 1C i sobie chwalę, bo za niewielkie pieniądze robi dokładnie to, czego oczekuję.
@sphinxxx: a jak z mopowaniem? Spotkałem się z opiniami, że roboty robią to dość średnio. I tak raz na jakiś czas robisz to ręcznie, czy puszczany codziennie wystarcza?
@poloq: Największą wadą mopowania w robotach jest brak docisku mopa do powierzchni, to raczej takie smyranie podłogi na mokro, jeśli nie ma jakichś mocno zaschniętych plam, to wystarczy. Mycie ręczne tak czy inaczej jest potrzebne, bo do mopowania robotem nie dolewa się żadnych płynów do podłóg, więc żeby porządnie wyczyścić podłogę, to trzeba to zrobić ręcznie.
@sphinxxx: dzięki bardzo za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie - jak Twój radzi sobie z dywanami z dłuższym włosiem? Testowałeś go może na takich? Mam właśnie jeden tego typu i zastanawiam się czy da mu radę, czy raczej włosie wkręci się w mechanizm