Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki.

Jako, że matury się właśnie kończą (przynajmniej dla mnie bo podstawy jak już zdane to rozszerzenia są formalnością)
To przychodzę z zapytaniem.

Mam możliwość iść na kryminologię - zaocznie.
Potrzebuje opinii osób które skończyły takie bądź podobne studia - czy jest po tym praca?

Jakakolwiek możliwość rozwoju?
Czy to kolejne studia pokroju kulturoznawstwo gdzie skończę z samym papierem?

Ewentualnie cokolwiek polecacie gdzie nie ma za dużo matematyki?(zaocznie, nie rzucę pracy bo umrę z głodu)
Łatwo uczę się języków, łącze wątki, doświadczenie w analityce ale niestety nie ma żadnych sensownych kierunków zaocznych w moim mieście które by mi się pozwoliły realizować.

Z góry dzięki za rady żeby być programista 15k, za głupia na to.

#pomocy #zalesie #studia #matura #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6274ff0fe21a371902cac413
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Kryminologia to gównostudia, więc nie marnuj czasu/kasy, bo nic Ci to nie da. Jak już w te klimaty uderzać i zaocznie, to lepiej na prawo iść. Przy czym, jeśli jesteś osobą, która 6 maja już pisze, że 'h3h3, podstawa z maturki zdana', to może wybierz sobie jakąś ścieżkę zbytnio nie obciążającą umysłu np. lody sprzedawaj czy coś.
Mam wielu znajomych po kryminologii i zdecydowana większość prędzej czy później wylądowała w korpo. Kryminologia jest ciekawa, ale nie pomoże Ci na rynku pracy. Nawet chcąc później wstąpić do policji i tak będziesz musiał przejść "tradycyjną" drogę i piąć się w górę od najniższego szczebla.
HałaśliwaPani: Siema, ja robiłem kryminalistykę na bezpieczeństwie wewnętrznym, więc może rzucę trochę światła na sytuację.

Generalnie to zależy od uczelni ale u mnie było naprawdę świetnie wykładowcy, wiele się nauczyłem i do tego te studia trochę podjąłem hobbystycznie, bo psychologia kryminalna i kryminalistyką się interesowałem w liceum. Zwiedziłem wiele świetnych miejsc gdzie zwykli ludzie nie mieli by dostępu ale wciąż - to raczej zasługa już samej uczelni.

Te studia dają praktycznie