Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Obudowa komina, nie wiem z jakiego materiału jest komin. Piec gazowy około 5 metrów niżej. I to są przepalenia na szpachli. Obstawiam że w tych miejscach są elementy metalowe i wiem że tak widoczny objaw przepalenia nie jest dobry.
Pytaniem jest czy to problem z piecem czy problem z kominem?
Co z ewentualnym pożarem bo ślady przypalenia są około metra od poszycia dachowego. Stare budownictwo, kamienica z lat 70 kiedyś pewnie z piecami węglowym (klatka nie ogrzewana) dziś z niezależnym ogrzewaniem gazowym każdego z mieszkań.
Przez moje mieszkanie (poddasze w w dwupiętrowej kamienicy, moje mieszkanie to drugie piętro) przechodzą dwa kominy, oba gazowe a tylko jeden jest tak spalony, ten spalony jest pietro niżej.
Co z tym fantem zrobić?

#budownictwo #architektura - bo wy też powinniście wiedzieć
woda_saguaro - Obudowa komina, nie wiem z jakiego materiału jest komin. Piec gazowy o...

źródło: comment_1651842613eZ3rzCN0CITlP7ukAfs5gN.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@woda_saguaro: to nie przypalenie, a podciąganie smoły z komina.
Komin pewnie stary, kiedyś użytkowany pod tradycyjny piec opalany węglem. Nie wykonano remontu przed założeniem pieca gazowego i są efekty. Piec gazowy ma spaliny o bardzo niskiej temperaturze i dużej wilgotności, wpuszczone do tradycyjnego murowanego komina skraplają się, skroplona woda osadza się na ścianach komina skąd wymieszana z smoła podciąga kapilarnie przez fugi. Jedyne rozwiązanie to remont komina poprzez rozwiercenie i obowiązkowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oleen: dziękuje za rzeczowy komentarz. To już wiem co jest problemem.
To się sąsiedzi zdziwią że kominy wyprowadzone ponad poszycie dachowe są ładne i obudowane daszkiem aby woda się tam nie dostała. No to będą mieli niespodziankę.

Jedno pytanie dobry Mirku, czy to grozi pożarem?
  • Odpowiedz
@woda_saguaro: jeśli podłączony pod ten przewód kominowy jest tylko ten piec gazowy to jakikolwiek pożar jest bardzo mało prawdopodobny (praktycznie niemożliwy). Bardziej prawdopodobne jest ewentualnie zatrucie bo przewód jest nieszczelny, ale to również jest małe ryzyko. Najgorsze co może z tego wyniknąć to raczej grzyb bo utrzymuje się środowisko wilgotne.
Woda może również dostawać się od góry.
Żeby być pewnym co jest przyczyną, trzeba to ocenić organoleptycznie na miejscu.
Ja osobiście
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Najgorsze co może z tego wyniknąć to raczej grzyb bo utrzymuje się środowisko wilgotne.


@oleen: ten przewód kominowy jest w łazience i w łazience jest sucho tylko ten szyb kominowy jest jaki jest.
No nic, atakuje sąsiadów z dołu i niech sobie radzą z tym problemem.
Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz