Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Bezos nie dał ciała tylko sam autor był bardzo niekonsekwentny. Do momentu otwarcia punktu przejścia wszystko było ok. Później jeszcze otwarcie pozostałych bram otworzyło nam nieskończoność historii i dywagacji. Naprawdę miałem spore oczekiwania. I nagle autor się zagubił i zapomniał jak poprowadzić dalej historię. Czytając miałem wrażenie jakby zaczął pisać ktoś inny bo historia dziejąca się za bramami "nie kleiła się". Zmiana tempa i wątki które nic nie dawały. Zakończenie cyklu
@EliG: no jak ktoś oczekiwał Star Treka i historii o eksploracji kosmosu to owszem, może czuć rozczarowanie.
Ale jak kogoś bardziej pociąga temat geopolityki i zmian społecznych - to właśnie o tym jest ten cykl. ¯\_(ツ)_/¯

Mi się podobało zakończenie.
Zakończenie cyklu to tylko nędzny cień ego co było w pierwszych czterech tomach.


@EliG: Bez przesady, przedostatni tom jest IMO najlepszy, a ostatni... względem przedostatniego trochę zbyt linowy i przewidywalny, ale ostatecznie też daje radę, podobnie jak zakończenie i dodatkowy epilog.