Wpis z mikrobloga

#sprzedam #zamienie #laptopy #macbook #acer
Witam,
Sprzedam (za 5000 cebulionów) lub wymienię na macbooka m1 air 16gb/256gb z ewentualną moją dopłatą Acer Nitro 5.
Laptop został zakupiony w x-kom.pl i posiada jeszcze rok gwarancji.
Do laptopa dołożyłem po zakupie 16gb ramu, a także dysk HDD o pojemności 1TB, oryginalny RAM (kość 8gb) dołączam przy zakupie)

Na laptopie pójdzie każda gra - normalnie jest on podłączony jeszcze do ekranu 1440p i na nim jestem w stanie grać np w Apex na detalach wysokich przy około 144 fps (ekran ma odświeżanie 144hz)

Procesor - Intel Core i7-10750H (6 rdzeni, 12 wątków, 2.60-5.00 GHz, 12 MB cache)
Pamięć RAM - 16GB
Typ ekranu - Matowy, LED, IPS
Przekątna ekranu - 17,3"
Rozdzielczość ekranu - 1920 x 1080 (Full HD)
Częstotliwość odświeżania ekranu - 144 Hz
Karta graficzna - NVIDIA GeForce RTX 3060
Maks. moc karty graficznej (TGP) - 85 W
Yamikaze - #sprzedam #zamienie #laptopy #macbook #acer 
Witam,
Sprzedam (za 5000 ce...

źródło: comment_1652027146BmHXxZnWUdmlRoQNp934lW.jpg

Pobierz
  • 38
@Allbis: Jest kilka powodów do tego: obecnie co raz częściej muszę gdzieś pojechać i do tego zabrać ze sobą laptop, a ten jest po prostu za duży jak dla mnie (17,3"). Dodatkowo jeśli chcę zrobić coś bardziej wymagającego od zwykłego klepania kodu i np jakiegoś photoshopa odpalić to bateria znika. To są może bardziej niedogodności z posiadania gamingowego laptopa i prawdopodobnie każdy kto takowy posiada powtórzy moje słowa.
Jednak głównym moim
@Yamikaze: ok dzięki za info, sam mam podobnego i zastanawiałem się co może być nie tak, ale u mnie pełni on formę laptopa stacjonarnego nie wyobrażam sobie go gdzieś brać ;]
@Allbis: No wiem - u mnie było podobnie - jak pełnił rolę stacjonarnego sprzętu to było wszystko git ale jednak musiał przestać być stacjonarny :v

Co ciekawe mój stary laptop, który miałem na studiach i często był przenoszony złapał właśnie awarię przez to, żę był często przenoszony :v
@Reezu: To nie jest tak że jest gorsza - po prostu teraz minusy posiadania takiego sprzętu się zaczęły odzywać (wielkość, problem z przenoszeniem to że trzeba zabierać masę dodatkowych rzeczy ze sobą [myszkę i zasilacz] jeśli chce się gdzieś pojechać, głośność). Jeśli chodzi o wydajność to nie mam nic do zarzucenia - pójdzie na nim wszystko i to na co najmniej średnich/wysokich detalach w powyżej 60 klatkach. Tak samo kompilowanie kodu
laptop gamoniowy jest tak zrobiony by średnio znosić przenoszenie


@Yamikaze: why? Bo ja ogólnie chciałem wybierać między Victusem od HP a Macbook Pro na m1 i no nadal nie wiem xD

wiem ze victusowa klapa sie gibocze w ciul, ale chlodzenie niby super
@Reezu: To jest coś co mi powiedział jeden serwisant i co później zaobserwowałem - chodzi o to ze jak się często przenosi taki sprzęt to poddaje się go stałym drganiom przez co uszkodzeniom ulega płyta główna - tak było w moim poprzednim laptopie. Dodatkowo u kilku znajomych była podobna historia i to samo powiedzieli im inni serwisanci :v