Wpis z mikrobloga

Mirunie i mirabelki z #uk , jaka karta kredytowa na początek ? Mam konto w Lloyds, średnio co 3 miesiace dostaje list z oferami kart kredytowych, ale kompletnie sie na tym nie znam. Nigdy też nie była mi takowa potrzebna, ale zbliża się wyjazd za granice, gdzie żeby wynająć samochód trzeba karty kredytowej. Widziałem że są różne typy, do credit score improve, co by było w sumie dobrą opcją, bo się rozglądam za własnymi 4ema ścianami , jak i takie do cashbacku, transfer balance itp. Ale głównym zamysłem na ten moment jest wynajęcie tego samochodu. Co polecacie ?
  • 11
gdzie żeby wynająć samochód trzeba karty kredytowej


@pampuszek: miałem ten problem, a rozwiązałem to tak że zwyczajnie znalazłem inną wypożyczalnie gdzie wystarczyła zwykła debetówka + większy depozyt

Z kart, pierw próbuj w swoim banku. Od siebie mogę polecić jeszcze Barclays Card. Patrzysz tam gdzie niskie APR

Karty "do budowy historii" (Aqua, Capital) zwykle mają chory procent, to ostateczność jak nigdzie nie chcą ci dać normalnej karty, bo normalna karta podbija ci
@pampuszek Jeżeli wypożyczalnia akceptuje amex to raczej amex, jak nie to ja np mamastercard Amazon do zbierania punktów tam gdzie Alexa nie przyjmują. Każda karta buduje credit score tak samo, oni tak nazywają karty dla ludzi którzy nie dostaną żadnej innej ze względu na słaby credit score (a raczej jego przyczyny). Balance transfer się bierze jak chcesz kilka k rozłożyć na nieoprocentowane raty, ja tak no rozłożyłem opłatę za obywatelstwo. To nie
@pampuszek: Mój system jest taki:
1. Nigdy przenigdy nie bądź w sytuacji gdzie będziesz miał niespłacona kasę na karcie po koniec okresu rozliczeniowego
2. Weź Amex żeby mieć cashback i używaj tego jakoś głównej karty do wszystkiego (nie tylko wypożyczeń ale również wszystkich zakupów)
3. Załóż Alexa gdy zbliża ci się jakiś większy wydatek żeby skorzystać z wyższego cashbacku który z reguły przysługuje przez pierwsze 3 miesiące.
4. Załóż rezerwowa kartę
@rafalkosnozawszenapropsie: ale po co szukac 0%? Splacac przed okresem rozliczeniowym i wyrabane. Tez bralem niedawno i bardzo jestem zadowolony.

Ja dosyc czesto podrozuje wiec zbieram aviosy, za kazdego funta masz jeden punkt. Potem mozesz wymienic na tansze bilety lotnicze, ale tez na hotele i jakies rozne uslugi.
Amex tez ma zawsze jakies oferty do sklepow, a to cashback, a to jakis % znizki.

Mysle ze warto i placic za zakupy/wyjscia na
@rafalkosnozawszenapropsie: te karty działają w ten sposób, że masz tzn grace period który z reguły wynosi miesiąc. Czyli płacisz kartą, konczybsie okres rozliczeniowy i dopiero od teraz nalicza się miesiąc,i na koniec miesiąca Amex sobie ściąga direct debitem kasę. I jak nie przekroczysz tego miesiaca to nie płacisz żadnych odsetek, bo spłaciłeś kartę w terminie.
Jeśli planujesz brać dług na karcie i go nie spłacać, to moim zdaniem karta kredytowa nie