Wpis z mikrobloga

Mirki, czy znacie jakąś stronę albo czy wykopowi specjaliści od #pcmasterrace są w stanie powiedzieć które z obecnie dostępnych w sklepach kości RAM są dual rank? Szukam zestawu 2x16GB pod Ryzena 5600x. Cenowo w okolicach 800-900zł. Na x-komie jest zestaw Crucial 32GB 3600Mhz Cl16 (BL2K16G36C16U4R) za ~830zł i się zastanawiam. Tylko za cholerę nie mogę znaleźć informacji czy te kości mają budowę single czy Dual Rank, a jak dobrze wiadomo Ryzeny lubią i czerpią korzyści jeśli współpracują z pamięciami Dual Rank.

#komputery #pcmasterrace
  • 6
@Vel0city: wszystkie 16GB moduły Bdie i Edie są DR.

16GB stick cant be single rank Micron Rev.E because that chip has density of 8Gbit


4 moduły 8GB (SR) to efektywnie to samo co 2 moduły 16GB.
@majk3l: Nie wszystkie, można trafić moduły 16GB na Micronach Rev. B i wtedy masz single rank w kości. Stare Ballistixy (Sport LT) 16GB to były gwarantowane Rev. E.

@Vel0city: Nie ma żadnej gwarancji, że dostaniesz DR. Crucial teraz miesza Rev. B i Rev. E w modułach 16GB. Tutaj link do jednego z wielu tematów z internetu https://forum.quartertothree.com/t/crucial-ddr4-and-single-vs-dual-rank-memory-the-truth-is-out-there/153078
@kilo_wody_pod_stopa: @majk3l: Zaryzykowałem i kupiłem, w promocji wyszło 729zł za ten zestaw. Trafiłem na kości Dual Rank, więc ryzyko się opłaciło i jestem zadowolony. Puściłem je od razu na 3800@cl16 i właśnie testuję (ʘʘ)

A wcześniej miałem właśnie 2x8gb Ballistix Sport LT CL15, które na co dzień latały 3733Mhz@cl16.