Wpis z mikrobloga

Hej mirki spod znaku #rower #mtb #rowery

Musiałem zdjąć na chwilę tylne koło z hamukcami hydraulicznymi (do góry nogami jeśli robi to z
Różnice). Zdjęte, zrobione co było w planach, założone z powrotem i zonk - klocek z jednej strony aż opiera się o tarcze przez co koło ledwo się kręci.

Kawałek przejechane, pohamowane sporo, Zdjęte, kombinowane, rozchylane klocki i kończy się tak samo. Jak to wyregulować?
ATAT-2 - Hej mirki spod znaku #rower #mtb #rowery

Musiałem zdjąć na chwilę tylne k...

źródło: comment_1652111171rSYoFmPaF24C5IO2H3G89W.jpg

Pobierz
  • 12
@ATAT-2: Musisz odkręcić zacisk i porozsuwać tłoczki, Jak to zrobisz to załóż zacisk z powrotem, ale nie dokręcaj zupełnie na maksa, tylko żeby był delikatnie luźny, ponaciskaj parę razy klamkę żeby sam się ustawił i wtedy na dociśniętej klamce dokręć na maxa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dran2: to nie perspektywa, przybliż zdjęcie. Jeśli nie ruszał hamulca przy wyciąganiu koła, to jak wkładał z powrotem to musiało coś pójść nie tak :)
@ATAT-2 Zamknąłeś zacisk koła z taką samą siłą jak był wcześniej? Ja mam tak miękką ramę że jak nie zamknę dokładnie tak samo jak był to ociera. Dlatego zawsze zamykam jak najmocniej się da, bo przeważnie trafi się tak samo jak pierwotnie