Wpis z mikrobloga

Gra ktoś w grę GPS o nazwie #resources? Mam wrażenie, że coś jest bardzo nie w porządku z ekonomią i cenami w tej grze. Mam wrażenie, że niektórych rzeczy nie opłaca się w ogóle produkować, bo materiały kosztują więcej niż produkt końcowy. Nawet jeżeli produkt wychodzi lepiej, to jest to niewielki zysk.

Do tego koszty i efektywność kopalń - wg poradników, nie warto budować kopalń o niższej niż 20% oczekiwanej jakości. Problem w tym, że nawet na zielonych obszarach jakość prawie zawsze jest niższa niż 20, najczęściej występuje 15-17%, 18 rzadziej, 19 bardzo rzadko a skany dające 20% i więcej znalazłem tylko kilka razy podczas kilkugodzinnego spaceru po mieście.

Jeżeli zaleca się budować powyżej 20%, a takie miejsca są bardzo rzadkie, to w zasadzie nie ma po co grać, dlatego budowałem na skanach 17+, żeby posiadać trochę kopalń i teraz zastanawiam się, czy będę miał z tych kopalń realne zyski. Nie wspominam o rzadszych surowcach, typu węgiel czy ropa - postawiłem tylko 2 kopalnie ropy i to na skanach około 10%.

Jakieś rady?

#gry #grymobilne #gps
  • 1