Wpis z mikrobloga

Potrzebuję małego miejsca w chmurze z dostępem przez przeglądarkę z bezpośrednim linkiem i może jakimś pinem, albo i bez zabezpieczeń. Miejsce na kilka pdfów. Udostępniony folder w google drive byłby prawie idealny gdyby nie to, że trzeba być zalogowanym w google, aby można było wrzucać i usuwać pliki. Czy poleci mi ktoś coś konkretnego?
#chmura #pliki #dane #hosting
  • 10
@maniok: To chyba najprościej zainstalować na swoim hostingu jakiś system chmurowy, polecam Open Source - ownCloud, dla mnie bardzo czytelny.
Nawet nie musisz do niego wykupywać domeny, tylko wystarczy użyć subdomeny, którą oferuje praktycznie każdy hosting w pakiecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szuwarek-mini: ale dla zaspokojenia twojej ciekawości to założyłem nextclouda na vps od Oracle. Mam tymczasową subdomenę z freedns. Czekam aż mi zarejestrują domenę w eu.org i zostanie mi jeszcze tylko ogarnąć jak zrobić certyfikaty SSL bo na ten moment jestem na http

A nextcloud całkiem fajny. Mogę udostępniać foldery z hasłem i bez hasła. I przy użyciu aplikacji share renamer da się zrobić łatwe do zapamiętania URLe. Szkoda tylko że nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szuwarek-mini: Biorąc pod uwagę że tydzień temu nie wiedziałem co to vps, nextcloud i jak działają domeny internetowe to nie jest to nawet takie trudne do ogarnięcia dzięki poradnikom na YT, wpisom na redditach i wykopie