Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#programista15k #programowanie

Mirki ja wiem że tematów było od groma ale ja trochę inaczej, zawsze miałem smykałkę i elektronika mnie lubiła, jakieś podstawy są ale mocno zardzewiałe zarabiałem jak strony się projektowało w htmlu i css i jakimś php ze 20 lat temu może 15 ale nigdy nie poszedłem dalej, człowiek się starzeje robi się wygodny chciałbym wejść w programowanie i myślałem na początku żeby zostać testerem bo nie mam kosmicznych oczekiwań finansowych mam stała pracę ale totalnie nie związaną i na początku chciałbym niski próg wejścia żeby móc sobie na spokojnie uczyć się przez jakieś 2-3 lata wiedzieć co z czym się je i jaki język dalej wybrać w czym się specjalizować oraz poznać specyfikę rynku, mieszkam w #uk i ofert jest dużo naprawdę za pieniądze które na start naprawdę by mnie zadawalały.

do meritum
jak zacząć, bo czytam tutaj że bootcampem to mozna sobie dupe wytrzeć, warto jakieś kursy eduweb robić czy coś takiego? jak ugryźć temat praktycznie od zera?

Dziękuję wszystkim góry za merytoryczne odpowiedzi
  • 10
@doodcinki:

zostać testerem bo nie mam kosmicznych oczekiwań finansowych mam stała pracę ale totalnie nie związaną i na początku chciałbym niski próg wejścia


Niestety bycie testerem to duża kasa i niemały prog wejścia
@Malkof: ta stronka to bullshit. W sekcji "professional" do cross-platform desktop poleca Javę i do mobilnych na Androida też Javę. A do backendu web poleca Pythona, Ruby lub PHP. Autor tej strony przybył do nas chyba z wczesnych lat 2000.

@papaj42 Za to ta roadmapa jest fajna i aktualna.
@doodcinki: obczaj aws re:start, może się załapiesz. Ogólnie to trudno jest się wbić bez dostatecznych umiejętności, ale są miejsca, gdzie rzeczywiście szukają ludzi z wiedzą elementarną. Ten program z aws umieszcza chyba w stażu, więc jeśli się dostaniesz, może to będzie dobry start dla Ciebie
@doodcinki Ja bym na twoim miejscu próbował w jakichś państwowych firmach. Co prawda kokosów nie zarobisz przez pierwsze 2-3 lata, ale próg wejścia jest zazwyczaj bardzo niski na juniorskich stanowiskach, więc nawet bez wcześniejszego doświadczenia można łatwo dostać pracę. W twoim przypadku problemem byłby brak stosownego wykształcenia, ale pewnie mógłbyś to nadrobić robiąc nawet proste projekty po godzinach oraz może jakieś kursy, np. od jetbrains, bo w tych państwowych firmach głównie wykorzystuje