Wpis z mikrobloga

odpowiedz


@AugustinTarrou: jestes glupi, bo myslisz ze zmanipulujesz nasza rozmowe dodajac do niej rzeczy ktore sie nie wydarzyly i zmieniajac jej oryginalny temat.

Szkoda mi czasu na wyprowadzanie cie z tych bledow. Przyszedlem tutaj wysmiac wasze spojrzenie na zwiazki i przedstawic logike za pewnym przywilejami malzenstwa.

Nie widze zadnego przywileju ktory powinien sie komus nalezec jesli nie jest to zwiazane z dziecmi, ich robieniem, wychowywaniem i utrzymywaniem. Oczywiscie to tez nie
z zalozenia 0% szans na zrobienie sobie dziecka)

@NewBlueSky: To nie jest prawda. Geje nie są bezpłodni.


@bigos555: nie sa ale mowimy tutaj o tym za ta konkretna para w danym zwiazku ma zrobic dziecko i je wychowywac.

Rownie dobrze mozemy rozwazac zwiazki z listonoszem czy znajomym/znajoma bo przeciez heteroseksualni ludzie tez moga ruchac sie z kim popadnie ale chyba nie maja one zadnego znaczenia w porownaniu do slubu/malzenstwa/itp rzeczy?
@gnt_1

tęczowych też wsadzają do więzień i prześladują jak chrześcijan u arabów lub Polaków za Niemca?


A chrześcijan u Arabów albo Polaków za Niemca wsadzali do więzień za samo bycie chrześcijanami/Polakami?

Nie, za konkretne czyny. I tak, dwaj geje jeśli spróbują wziąć ślub, to pójdą siedzieć za oszukanie urzędników. Tak samo jak chrześcijanie w Arabii Saudyjskiej za posiadanie Biblii.
Dziecko jest tylko jednego rodzica, bank spermy, surogatka, in vitro, otwarty seksualnie związek. Odbierać wtedy przywileje?


@bigos555:

w przypadku par heteroseksualnych to nie jest takie oczywiste. Liczy sie tez wychowanie w warunkach ktore zagniezdza sie w dziecku i potem bedzie ono szukac powielenia tego schmatu szukajac heteroseksualnego partnera jak dorosnie.

Natomiast mozna by te szczegółowe przyklady bardziej przeanalizowac. Np cos takiego "otwarty zwiazek" nie ma sie nijak do poprawnego schematu i
@ziemba1: To niech pary hetero też sobie chodzą do notariusza.


@Gwendeith: Gadasz glopoty i mijasz się z istota rzeczy.
Instytucja śluby i narzeczeństwa nie służy temu by było fajnie, slub i narzeczeństwa zostały wymyślone po to by stworzyć ramy do rodzenia i wychowania dzieci, w stabilny bezpieczny sposób i zminimalizować tradegie, wynikające z nie obecności jednego rodzica. Stąd dziedziczenie, wspolnosc majątkowa, bardzo droga ceremonia z pokazaniem wybranki wszystkim swoim bliskim,
Nie, za konkretne czyny. I tak, dwaj geje jeśli spróbują wziąć ślub, to pójdą siedzieć za oszukanie urzędników. Tak samo jak chrześcijanie w Arabii Saudyjskiej za posiadanie Biblii.


@Ekspert_od_niczego: ale w jakim celu geje maja brac slub? W slubie czyli de facto zalozeniu rodziny (podstawowej komorki spolecznej) chodzi o warunki do wychowania potomstwa. Wiem, ze lewica uwaza, ze wsrod par homoseksualnych rodzi sie wiecej dzieci niz w heteroseksualnych ale wydaje mi
Jak czytam niektóre posty tutaj to mam wrażenie, że niektórych spotkała w życiu kara, że musieli się chajtnac czy tam mają dzieci i jak widzą szczęśliwych ludzi którzy jednak wybrali inaczej to ich krew zalewa i chcą „ich też uszczęśliwiać”.
A jak nie wychodzi to na siłę chcą to zrobić. Żeby przypadkiem ktoś lepiej nie miał. Stąd te durne pomysły „regulowania” ludziom życia. Walcie się na ryj ( ͡° ͜ʖ
@Gwendeith czekaj czekaj prawo nie rozróżnia orientacji seksualnej w tej kwestii więc równie jedynie mówi jakiej płci maja być małżonkowie. Przecież osoba homoseksualną może zawrzeć związek małżeński z kobietą nikt mu tego nie zabrania. Osoba hetro nie można zawrzeć związek małżeński z Osoba tej samej płci. Mają te same prawa. Po prostu państwo dyskryminuje związki tej samej płci i to uderza w osoby homoseksualne a to jest już duża różnica między nie
@NewBlueSky: Urzędnik powinien sprawdzić czy małżeństwo nie jest zbyt frywolne w łóżku i uciąć przywileje jeśli potrzeba.


@bigos555: to nie jest to samo o czym ja mowilem. Moga robic co chca ale nie powinni miec przywilejów. Niech sie ruchaja z kazdym z kim chca, niech robia wpadki w wieku 13 lat tylko niech nie robia sobie malzenstwa i niech nie dostaja zadnych przywilejów. Zauwazmy ze mozena sie ruchac bez robienia
I tak, to jest dyskryminacja - fakt, że prawackie trolle twierdzą inaczej, jako argument podając coś w stylu "nie, bo nie"


@Devilus: Nie każdy przejaw nierównego traktowania jest przykładem dyskryminacji.
Pary hetero mogą zawrzeć małżeństwo państwowe, bo mogą pogodzić ze sobą dzieci. Małżeństw cywilnych nie powinno w ogóle być, ale to nie jest dyskryminacja.
to nie byłoby żadnych parad, żałoby się tak jak żyjemy teraz i po prostu byłoby normalnie.


@Duszqable: jak w Niemczech? A nie, tam są parady.
Umowy cywilno prawne powinny być uproszczone i dostępne dla wszystkich, ale przywileje dla bezdzietnych par z pieniędzy całej reszty to relikt i nie powinno go być. Ani nie interesuje mnie dokładanie się na bezdzietnych, ani na wielożeństwa, a płakanie bo ktoś musi oddać podatek od spadku
Skoro chodzi o rodzenie, to dlaczego pary bezdzietne i bezpłodne mogą wziąć ślub? To Twoje rozumowanie nie jest logiczne


@Gwendeith: par, ktore nie moga miec dzieci jest mniej niz 15%. Jego rozumowanie jest niesamowicie logiczne wlasnie tylko ty tego nie widzisz dlatego dam ci porownanie - gdy producenci aut tworza poduszki powietrzne to maja wywalone na skrajny wzrost uzytkownika bo za duzo kosztuje w porownaniu do ich ilosci. Jesli masz 2
TopikPajak: Skoro chodzi o rodzenie, to dlaczego pary bezdzietne i bezpłodne mogą wziąć ślub? To Twoje rozumowanie nie jest logiczne


@Gwendeith: XD Zarzucasz mi brak logiki, a sam jesteś nie spójny na poziomie pojedyczych słow i zdań XDDD
Tak pary bedzietne, biorą slub, potem robią dzieci i są już parami dzietnymi, tak to ma działać w załozeniu XD

Ja rozumiem że "bezdzietne" dźwiecznie brzmi, ale metorycznie ma wartość ujemną.
bezpłodne mogą wziąć ślub?


@Gwendeith: Bo historycznie mozna było sprawdzić płodność tylko przez przeruchanie. life is brutal. Czego wymagasz od procedury która ma tysiace jak nie dziesiatki tysiecy lat. Ukrywana(znana wcześniej) bezpłodność może być pretekstem dorozwodu w wielu kulturach.
To jest ta sama kategoria błedu, co wytknąłem ja za pierwszym razem, pomija co skad, gdzie i jak i skupiasz się tylko na powierzchowności.
Jak czytam niektóre posty tutaj to mam wrażenie, że niektórych spotkała w życiu kara, że musieli się chajtnac czy tam mają dzieci i jak widzą szczęśliwych ludzi którzy jednak wybrali inaczej to ich krew zalewa i chcą „ich też uszczęśliwiać”.

A jak nie wychodzi to na siłę chcą to zrobić. Żeby przypadkiem ktoś lepiej nie miał. Stąd te durne pomysły „regulowania” ludziom życia. Walcie się na ryj ( ͡° ͜ʖ
@93michu93

ale w jakim celu geje maja brac slub?


W takim samym, co para hetero.

chodzi o warunki do wychowania potomstwa


Nieprawda. Gdyby tak było, nie zawierałyby go osoby, które nie chcą, albo nie mogą mieć dzieci. A w sumie jest ich kilkadziesiąt procent. Nadal mniejszość, ale dlaczego oni mogą, a znacznie mniejsza mniejszość homo nie może?

Tym bardziej, że część osób homo chce mieć dzieci. Może je mieć w wyniku surogacji
@Sin-: większe od kogo, od ludzi przekazujących spadki swoim dzieciom? Czy od zwykłych nieożenionych ludzi?
Jeśli jest podatek od spadków, to dla mnie w ogóle nie powinien dyskryminować rodzina czy nie, więc nie, nie zaproponowałem tego i nie wiem jak mogłaś dojść do tego że była to moja propozycja. Oświecisz mnie?
prawdziwe jest to ze nie ma zadnej mitycznosci w ludziach, robieniu dzieci


@NewBlueSky: Oczywiście, że nie ma samej z siebie. To my możemy nadać temu pewną godność.

zostaly ustalone


Nic to nie znaczy. Pewne rzeczy putin ustalił na Ukrainie.

Rownie dobrze moglbys porownac to do swietnie zarzadzanej firmy.


@NewBlueSky: No dokładnie. Świetnie zarządzanej firmy rolniczej hodującej bydło rozpłodowe. Firma prężna, aczkolwiek godność bydła dyskusyjna.

aby kazdy sie dokladal do ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ziemba1: możesz sobie nie lubić homosiów, mogą Cię nawet brzydzić, wolny kraj.

Tylko nie zakłamuj rzeczywistości, że nie ma dyskryminacji względem równych praw, bo tych równych praw nie ma.

Twoje argumenty są jakby kierowane do pary hetero, która chce związku partnerskiego, "weźcie sobie ślub i wam to załatwi sprawę". A homosie tak nie mogą, nimi bycia w związku. Prawnie utrudnia im się rzeczy, które są norma w prawodawstwie tylko dlatego, że
@Robol: Dają zysk społeczeństwu, tylko niebezpośredni. Zadowoleni obywatele lepiej sobie radzą we wszystkich kategoriach to raz, dwa osoby LGBT wyjeżdżają z kraju więc nie dokładają się do PKB. Równe prawa na pewno gwarantują, że część zostanie, bo w Polsce żyje się relatywnie dobrze.

Przykładem jest Ameryka, gdzie osoby homoseksualne migrują do obszarów, w których mają największe prawa i akceptację społeczna.

Już nie mówiąc o przypadkach gdzie adoptują dzieci, lub wychowują swoje