Wpis z mikrobloga

Takie przemyślenia na temat Czeczenii. Szkoda mi troche tego narodu, wywalczyli sobie wolność po dwóch krwawych wojnach, które praktycznie obróciły ten kraj w ruinę, pewnie myśleli że wszystko co złe juz za nimi i mogą cieszyć się upragnioną oraz ciężko wywalczoną wolnością... i pewnie tak by było gdyby nie on. Ramzan Kadyrov despota, który za Ruskie ruble z gazu i ropy sprzedał honor oraz wolność kraju, wolność na którą wszyscy Czeczenii czekali. Jego ojciec (na temat którego jest plotka, ze sam Ramzan upozorował na niego zamach) z poprzednimi przywódcami Czeczenii to sie w grobach przewracają. Warto wspomnieć jakie zdanie o RuSSkich mieli poprzedni przywódcy tego kraju (filmik poniżej) i jak nisko upadli przez autorytarne zapędy Ramzana, zrobił z ich kraju pośmiewisko, a z ich armii smieje się cały swiat nazywając ich "Tiktokerami" prawdziwi Czeczenii nigdy mu tego wszystkiego nie wybaczą, dlatego wielu z nich walczy tez po stronie Ukrainy.
#wojna #ukraina #rosja
JohnnyPomielony - Takie przemyślenia na temat Czeczenii. Szkoda mi troche tego narodu...
  • 20
@JohnnyPomielony: po I wojnie przywódcy zaczęli się wspierać o wizję Czeczenii i Rosja to wykorzystała. Achmat Kadyrow nie chciał islamskiej Czeczenii, a Szamil Basajew chciał tworzyć islamski kalifat(chociaż są pogłoski, że był agentem FSB).
Zresztą świat i tak, by nie uznał Czeczenii, bo byłby to zapalnik dla wielu seperatyzmów.
@NaczelnyWoody: Co za pytanie, tak jakbym ja Cię zapytał czy nie szkoda Ci teraz Ukraińców? żaden kraj/region nie zasługuje na to żeby ruSScy #!$%@? w nich rakietami i równali go z ziemią, bo co by mi przeszkadzał jakiś region który by sobie po prostu był a ludzie żyli w nim w spokoju
@CiociaCBD: No tak, tylko że przez ten hajs z Moskwy dochodzi tam do zabójstw na zlecenie, autorytaryzmu, łamania
@NaczelnyWoody: A skąd o tym wiesz? oceniasz to na podstawie tego dewianta Kadyrova? poczytaj trochę o tym kraju, poznaj ich historię, i obejrzyj kilka filmów dokumentalnych to zmienisz zdanie. Zanim zaczną się gadki o terroryzmie to przypomnę że ruscy sami upozorowali atak na teatr w Moskwie (oczywiście zrzucili to na Czeczenów by dać sobie kolejny pretekst do wojny), oraz chcieli wysadzić budynek mieszkalny ale im nie wyszło bo jakiś taksówkarz zadzwonił
Takie przemyślenia na temat Czeczenii. Szkoda mi troche tego narodu, wywalczyli sobie wolność po dwóch krwawych wojnach, które praktycznie obróciły ten kraj w ruinę, pewnie myśleli że wszystko co złe juz za nimi i mogą cieszyć się upragnioną oraz ciężko wywalczoną wolnością..


@JohnnyPomielony: jaką wolność sobie wywalczyła Czeczenia po II Wojnie Czeczeńskiej? Rządy ruskie oparte o czeczeńskich sługusów nie nazwałbym wolnością.
@Phallusimpudicus: arabowie, turcy, itd też należą do "białej rasy", więc nie #!$%@?. Większość z nich to tacy ludzie jak my. Ten był po prostu już zmęczony ciągłą wojną i się ugięli. A to, że część z nich jest #!$%@?łymi zbrodniarzami, nie jest jakoś wyjątkowe - u nas też, gdybyśmy byli w podobnej sytuacji też by się takie #!$%@? znalazły
@musiol108: @Novick:

Czeczeni są bliżej kaukazu, jakby zgolili te kozie brody to ten po lewej wygląda jak mój kuzyn.
https://eeradicalization.com/wp-content/uploads/2018/11/Chechen-jihadis.png

Zresztą Gruzini, sąsiedzi Czeczenów są tradycyjnie zaliczani do typowych białych

Arabowie to ludy bardziej bliskowschodnie, turkmeni bardziej z dalekiego wschodu (mieszanki z azjatami w tym mongołami).

Mieszkanka tatarów i słowian znad ukrainy stworzyła kozaków (genetycznie większość to słowiańscy chłopi z mocną naleciałośćią tradycji azjatyckich)

Pytanie co z tego? Ano to