Wpis z mikrobloga

@Mukofag
@elf_pszeniczny to jest wygodne rozwiązanie dla ludzi którzy nie potrafią oszczędzać lub nie trzymają dyscypliny w oszczędzaniu i jak widzą że maja jeszcze kase na koncie, to wydają na głupoty ;) Tak przeskakuje im ta reszta na subkonto, a kwota na głównym sie kurczy szybciej niż bez tego - jak widzą że już mają mało to zaczynają sie hamować z wydatkami.
@Winden: obstawiam, max. 50 zł. Sam sobie odpowiedz. Jeżeli z jednej transakcji masz max. 1 zł (zaokrąglając) to musisz zrobić ponad 50 transakcji, żeby mieć 50 zł xD Bez sensu :D
@elf_pszeniczny: nie rozumiesz tego mechanizmu i tyle. Załóżmy ty palisz i wydajesz 14 zł dziennie na paczkę, twój znajomy nie pali i nie wydaje 14 zł na paczkę. Czyli według ciebie powinien on mieć 420 zł na koniec miesiąca tak? Otóż zapewniam cię, że nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kwasek666 Aha, czyli to jest po to, żeby ludzie, którzy nie potrafią normalnie oszczędzać też mogli odłożyć
A w normalny sposób coś przez ten czas odkładałes, czy to jedyne oszczędności? Pytam bo staram się zrozumieć do kogo są skierowane takie rzeczy, ja nie widzę w tym sensu bo co miesiąc samodzielnie dużo odkładam


@elf_pszeniczny: też mnie to zastanawia

ja włączyłem taki mechanizm w lokalnej sieci supermarketów w NL - dodają "znaczek" warty 20 centów do każdego wydanego euro - więc wszystkie zakupy mam o 20% droższe. Haczyk polega
@elf_pszeniczny Koledzy wyżej już Ci powiedzieli że nie zrozumiesz tego rozwiązania a nie zrozumiesz dlatego że to rozwiązanie dla osób mało bystrych i ograniczonych którzy nie są w stanie kontrolować swojego budżetu i jeśli ktoś im nie zabierze to wydają te pieniądze choćby na największy szajs. To coś jak dawkowanie dziecku kieszonkowego chrupki i gumy kulki w jeden dzień kwotę przeznaczoną na tydzień.