Wpis z mikrobloga

O co kaman? Na strychu mam doprowadzony światłowód 300mb /s, ten dalej przez jakiś konwerter sygnału idzie do routera ZTE , z tego routera wpada skretką do gigabitowego switcha i z niego skrętką śmiga internet do każdego pokoju. Gdy podpinam laptopa bezpośrednio do skrętki w każdym pokoju to spokojnie wyciska na speedtescie te 300mb. Jak podepnę pod tą skrętkę w pokoju jeszce jednego switcha gigabitowego by podzielić neta po kablu na xboxa i tv, to ledwie łapie 100mb. Prędkość za switchem sprawdzana laptopem z gigabitowego kartą sieciową. Wygląda na to jakby switch obcinał prędkość internetu do max 100mb. O co chodzi i co zrobić by było 300mb za tym switchem w pokoju. #komputery #siecikomputerowe #internet #swiatlowody #
  • 15
@hans-olo-olo kolego jak tego samego lapka podepnę już za tym drugim switchem to cisnie max 100mb ,wygląda na to jakby switch obcinał. Topologia jest taka konwerter --> router zte--->switch lanberg--->switch tp link ---> laptop . Cuda dzieją się jak podłącze się pod tp linka pod lanbergiem wszystko smiga
@Devcio pierwszy lanberg rsge 24 a drugi to tplink ls 1005g, u mnie wszystko smiga na gigabicie. A najśmieszniejsze jest to że testowałem w każdym pokoju (a jest ich 6 )i wszędzie to samo .
@ceemack: dlatego pytałem czy masz pewność że wszystkie skrętki są git?
Wiemy ze skrętka
A ZTE>switch
B Switch>gniazdko jest ok
C gniazdko>lapek jest ok
jezeli zostawiles kabel C do kolejnego switcha czyli gniazdko>C>switch
to pytanie czy kabel D jest ok?
@Devcio w każdym przypadku jakie nie byłoby to gniazdko i jaki nie był kable laptop śmiga na nim 300. Problem pojawia się gdy do jakiegokolwiek gniazda i jakiegokolwiek kabla podepnę drugiego switcha redukuje on predkosc do wspomnianej wartości.
@ceemack: Podlacz laptopa do gniazdka w pokoju i sprawdz na jaka predkosc zestawia sie port. Jesli na Gigabit to mamy pewnosc ze ten kabel jest ok. Teraz wypnij kabel z gniazdka i wepnij go do switcha TP-Linka, ponownie sprawdz na jaka predkosc zestawia sie port w laptopie. Jesli zestawia sie na Gigabit to wepnij switcha TP-Linka zamiast switcha Lanberga i sprawdz predkosc bezposrednio przy switchu. Jesli nadal bedziesz mial 100Mbps to