Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak mało polecanych jest jako pierwsze czy po prostu do 10 000 zł auto marki Suzuki, Dacia, Kia, Honda czy Nissan?

Ciągle 206ki, yariski i jakieś golfy, stare bety. Jest jakaś niechęć do japońskich aut?

Widziałem choćby Nissan Jazz z przebiegiem 160k, auto niskoawaryjne, nie będące demonem osiągów, pakowane i dosyć ekonomiczne, ale w żadnym zestawieniu nikt tego modelu nie poleca. Nie rozumiem tego xD

#samochody #motoryzacja #pierwszeauto #pierwszysamochod #prawojazdy
  • 25
@T3sla dlaczego prowo? Nie znam się na furach zupełnie, teraz szukam pierwszego samochodu to zacząłem coś przeglądać na otomoto, ale pojęcia nie mam z jakiego powodu te hondy i nissany są tańsze, a w recenzjach wypadają lepiej.
@gzymspiwniczny: chlopie a czego ty oczekujesz od ludzi z wykopu? Tutaj 3/4 jezdzi starymi paskami, golfami oraz starymi betami. Moze ktos jeszcze wie co to seat i skoda. Moja rada, a przynajmniej ja tak robiłem jak kuopwałem auto, to szukanie opini w necie o danym samochodzie. Np szukałem auta do 35k to wpisałem w google co jest polecane i wyskoczyl ranking z opisem (awarie itd.), znalazłem jakiś model to w google
@Voilaszek polecają na yt bo oprócz korozji to nic im nie dolega, jakies zawory trzeba tylko luzować. Ale nikt nigdzie nie poleca marek wymienionych w pierwszym poście. To chyba trochę konkurs popularności poszczególnych marek.
@bysiiu staram się tak działać, ale nie mam jeszcze swoich typów no i mały budżet. Najgorsze jest to, że jeden model ma po kilka generacji, generacje mają wersje sportowe, kombi itd, a wszystko do tego w kilku opcjach silników.
@gzymspiwniczny: Za 10k zł (szczególnie dzisiaj) znajdziesz tylko stare auta. Kia i hyundaie 15/20 letnie były po prostu słabe. Wtedy to były shitboxy do poruszania. Cytat z tokyo drift nie jest bezpodstawny.
@gzymspiwniczny bo te marki były beznadziejne 20 lat temu. Za tą samą cenę możesz mieć BMW E46 więc jak można wybrać coś innego? Nie ma żadnego argumentu który by przemawiał za zakupem jazz zamiast BMW E46.
dlaczego prowo?


@gzymspiwniczny: Jazz to honda, nie nissan. Zajebiste auto, mega pakowne, ekonomiczne, niemal bezawaryjne i tanie w utrzymaniu. Jeśli rozważasz Jazza II to z czystym sumieniem mogę polecić. Jak będziesz dbał to nie do zajechania auto.