Wpis z mikrobloga

#spoofing #play #telefony #kiciochpyta

Mirki, ktoś spoofuje mój numer od parunastu dni, a od kilku mam po 30-40 połączeń dziennie od osób, które twierdzą, że do nich dzwoniłem. Podobno jeden szybki dzwonek i nara, więc to na 99% bot. Miarka się przebrała i wyłączyłem telefon całkiem, kiedy zadzwonił do mnie numer z kierunkowym Polskich Sił Zbrojnych - odebrałem, ale głuchy telefon, ewidentnie coś się je***.

Co z tym można zrobić?

1. Na policję zgłosiłem (na wypadek użycia numeru do nielegalnych działań), pan bagietmajster na szczęście wiedział co to spoofing.
2. Infolinia operatora rozkłada ręce - połączenia nie wychodzą z sieci, na billingach ich nie ma. Przynajmniej tutaj jestem kryty.

Na tym jednak pomysły się kończą :/ Ktoś miał podobną sytuację? Przeczekać miesiąc z wyłączonym, uspokoi się? Czy raczej marna szansa i tylko zmiana numeru pomoże?
Funky666 - #spoofing #play #telefony #kiciochpyta

Mirki, ktoś spoofuje mój numer o...

źródło: comment_1652443910sAXSrMt0QPRue3LQOzsO9u.jpg

Pobierz
  • 7
@Funky666:

Przeczekać miesiąc z wyłączonym, uspokoi się?

Nawet jeśli się uspokoi to wylądujesz z numerem na spamlistach i w skutek tego do wielu osób (tych, które nie mają Ciebie na liście kontaktów) się nie dodzwonisz, bo po ich stronie pojawi się komunikat "podejrzenie spamu", w skutek którego wiele z nich nie zechce odebrać połączenia. Myślę, że tego łatwo się nie "odkręci", jest wiele spamlist i pojawi się pewnie konieczność kontaktu z
@mp107: Racja, zapomnialem o rejestrach spamowych ;/ Dzieki za odpowiedz. Na razie sledze w necie i jest cisza, karte wlaczam co wieczor, zeby zobaczyc, czy jest poprawa. Na szczescie mam drugi SIM, a na tym konczy mi sie umowa za miesiac (fart w opor), ale licze na to, ze sie jednak uspokoi.
@Funky666: cześć mireczku, mam ten sam problem od wczoraj - dwa telefony "oddzwaniam", i między nimi informacja sieciowa "Numer, z którym próbowałeś się połączyć X jest już dostępny". Też byłem na policji, zgłoszone u operatora. Aczkolwiek boję się, do czego mój numer wykorzystają i pobudki o 5 nad ranem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak u Ciebie się sprawa zakończyła?
@Spake: Cześć, u mnie ucichło. Wyłączyłem ten numer na dobre 2 tygodnie, w międzyczasie umowa przeszła mi na czas nieokreślony i byłem gotowy ją wypowiedzieć, ale po włączeniu telefonu jest spokój. Sprawdzam jeszcze co jakiś czas rejestry numerów (czy nie jest zgłoszony jako spam), ale na szczęście cisza.

W międzyczasie zamówiłem jeszcze w Playu papierowy wydruk billingu za 5 zł, żeby mieć oficjalny papier na potwierdzenie tego, że to nie ja
@Funky666:
To niewiele raczej da, ja mam też numer na kartę w Plusie (Plush).
Gdzie podglądasz rejestry numerów?

Btw. możesz sobie wpisać swój numer telefonu w Google i zobaczyć komentarze/liczbę odwiedzin na stronach typu "infonumer". Ja np. dowiedziałem się, że w 2018 roku do ludzi z mojego numeru dzwoniono jako "windykacja Częstochowa" lub jakieś callcenter.... ( ͠° °) Mi niestety billingu nie wydadzą, bo "to telefon
@Spake: No ja ten mam chyba z 15 lat albo więcej. Sprawdzam po prostu w guglu, wpisując numer w cudzysłowie, ze spacjami i bez, z +48 na początku i bez, żeby wyłapać wszystkie kombinacje. Na początku akcji jeszcze wbiłem na kilka takich rejestrów i napisałem komentarz pozytywny, podpisując się "Właściciel numeru" i krótko opisując sytuację, żeby zmniejszyć szansę na negatywne komentarze.

Najważniejsze IMHO, że policja była świadoma, że takie rzeczy się
@Spake: Moim zdaniem najlepiej chyba skołować numer zastępczy, tamten wylączyć i przeczekać, bo w najgorszych dniach miałem połączenia "oddzwaniające" co 15 minut od rana do wieczora - nie do zniesienia. WhatsApp będzie działał po wyłączeniu SIM-a, znajomym napisałem na FB, żeby atakowali mój drugi numer, ew. dzwonili przez komunikatory. Nie było łatwo, bo jednak wiele osób nie korzysta z sociali, a mój numer ma od lat, ale jakoś przebrnąłem przez te