Wpis z mikrobloga

1575 + 1 = 1576

Tytuł: Spuścizna Zdrady
Autor: praca zbiorowa
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Liczba stron: 500
Trzydziesty pierwszy tom z serii Herezji Horusa który stanowi antologię opowiadań. W książce zawarte są następujące opowiadania:

1. Bractwo Burzy aut. Chris Wraight - opisujący losy legionu Białych Szram podczas kampanii przeciwko orkom na planecie Chondax. W opowiadaniu zawarte są wątki dot. m.in. Targutai Yesugei i okoliczności w jakich otrzymał moce Wieszcza Burzy, zawarcia przyjaźni pomiędzy Shiban Khanem z Bractwem Burzy oraz Torghunem Khanem z Bractwa Księżyca. Opowiadanie stanowi swoiste rozwinięcie do opisu filozofii tego legionu ukazanego w książce tego samego autora pod tytułem "Szramy".
2. Wąż aut. John French- krótkie opowiadanie o przywódcy kultystów Thorosie.
3. Księżyc łowcy aut. Guy Haley - krótkie opowiadanie opisujące spotkanie zwykłych ludzi z Astartes dwóch legionów.
4. Veritas Ferrum aut. David Annandale - krótkie opowiadanie stanowiące wprowadzenie do książki tego samego autora pod tytułem Przekleństwo Pythosa.
5. Rozdarty aut. John French- opowiadanie przedstawia losy legionisty Criusa - wodza klanu Kadoran z legionu Żelaznych dłoni. W bardzo ciekawy sposób autor przedstawił kwestię zachowania legionistów tego legionu w obliczu śmierci ich prymarchy Ferrusa Manusa.
6. Wojna podjazdowa aut. Guy Haley - krótkie opowiadanie ukazujące losy 3 legionistów i neofity z legionu Salamander na Isstvanie V.
7. Chwała poległym aut. Gav Thorpe- opowiadanie skupia się wobec bitwy o miasto Ithraka na planecie Calth pomiędzy tytanami Legio Praesagius a tytanami Władców Ognia. Autor stara się także ukazać życie zwykłych mieszkańców w obliczu tego konfliktu.
8. Gwoździe rzeźnika aut. Aaron Dembski-Bowden- opowiadania stanowi wprowadzenie do książki tego autora pod tytułem Zdrajca i rozpoczęciu Krucjaty cienia.
9. Mistrz Wojny aut. John French- krótkie opowiadanie stanowiące monolog Horusa odnośnie znaczenia tytułu Mistrz Wojny.
10. Kryptos aut. Graham McNeill- opowiadanie przedstawia misję dwóch legionistów: Sabika Waylanda z legionu Żelaznych dłoni oraz Nykona Sharrowkyna z legionu Kruczej gwardii na świecie kuźni Cavor Sarta.
11. Wilczy Szpon aut. Chris Wraight - krótkie opowiadanie o Bjornie z legionu Kosmicznych Wilków i jego nowym orężu.
12. Złodziej objawień aut. Graham McNeill - opowiadanie o Ahzeku Ahrimanie z legionu Tysiąca synów i jego próbach odwrócenia mutacji jakie nawiedza jego braci.
13. Słowo boże aut. Gav Thorpe - autor w tym opowiadaniu przedstawia dalsze losy Marcusa Valeriusa - ludzkiego dowódcy przedstawionego w książce tego samego autora pod tytułem Wybawienie utracone.
14. Lucius, wieczne ostrze aut. Graham McNeill- krótkie opowiadanie o legioniście z legionu Dzieci imperatora i jego kolejnym pojedynku szermierczym.
15. Ośmioraka ścieżka aut. Anthony Reynolds - krótkie opowiadanie o legioniście z legionu Pożeraczy Światów- Kharnie.
16. Strażnik zakonuaut. Gav Thorpe - krótkie opowiadanie o dwóch legionistach z legionu Mrocznych aniołów- Zacharielu i Cypherze.
17. Serce zdobywcy aut. Aaron Dembski-Bowden- krótkie opowiadanie o nawigatorce okrętu flagowego Pożeraczy Światów "Zdobywcy".
18. Upomnienie aut. Nick Kyme- opowiadanie przedstawiające losy sierżanta Aeonida Thiela z legionu Ultramarines na planecie Calth.
19. Samotny wilk aut. Chris Wraight - krótkie opowiadanie opisujące walkę oddziału legionistów z legionu Kosmicznych wilków z krwiopijcą Khorna.

Niewątpliwym plusem tej antalogii jest rozwinięcie kilku wątków niedopowiedzianych w innych książkach, natomiast dużym minusem w mojej ocenie jest objętość kilku opowiadań (7-8 stron).

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #warhammer40k #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz mastermind19 - 1575 + 1 = 1576

Tytuł: Spuścizna Zdrady
Autor: praca zbiorowa
Gatunek...
źródło: comment_16525283631u43mTQekAfUXhzkmkrYpw.jpg