Wpis z mikrobloga

Od roku mam olbrzymie wzdęcia i bóle brzucha, w marcu tego roku zrobilem gastroskopie wynik w tescie ureazowym wyszedl pozytywny(helicobacter pylori) oraz zapalenie dolnej czesci zoladka i dwunastnicy lykalem przes 2 tyg IPP i PYLERE, oczeyscie probiotyki i maslan sodu rowniez. W wynikach histo nie wykryto bakterii. 2 tyg po badaniu tak mnie bolal brsuch ze nie moglem wytrzymac ale myslalem ze tak musi byc. W 3 i 4 tyg bylo dobrze ale nie wysmienicie wzdecia zniknęły ale pojawilo sie szczypanie lekkie w okolicach zoladka i jelit. Zrobilem badanie kalu.(Krew,Helicobactet,Bakterie i Pasozyty oraz ogolne badanje)
Wyniki prawidłowe oprocz pasozytow na ten wynik jeszcze czekam, bylem u gastrologa po przedstawieniu mu wszystkich badan i tak prsepisal mi leki na bakterie i pasozyty (Xifaxan, Flucorta, Ircolon Forte). I teraz nie wiem lykac te tabletki mimo ze w wynikaxh nie wyszla obecność bakterii i pasozytow. I to sa antybiotyki a pylere skończyłem lykac na poczatku kwietnia czy takie szybkie wejscie na antybiotyki to dobry pomysl.Czy moze wrocic do IPP? Tylko ze jak lykalem IPP to mialem świeżą krew w kale ale moze to wgl nie powiazane. Podczas posiłku mam wrazenie ze pokarm nie trafia do zaladka tylko #!$%@? wie gdzie, wgl nie czuje najedzenia, po wydaleniu Kal mam zielonożółty i zauważyłem ostatnio ze praktycznie wydalilem niestrawiona maline nawet nie vyla zabarwiona, ogolnir widze ze duzo sie nie trawi, nie wiem co robic...
#gastrologia #zdrowie #lekarz #medycyna #medycynanaturalna #refluks
  • 12
  • Odpowiedz
odpowiedz


@Mocarz888: A tego to ja nie wiem, mi rodzinny przepisał tylko jeden antybiotyk na HP, poczytałem w necie że terapia powininna być poczwórna i sam wykupiłem e recepte na pylere i 40 tabletek IPP. Przełykałem to no i gówno, ciągle coś jest nie tak.
  • Odpowiedz
@Mocarz888: Nie mam robilem badanie kału, zastanawia mnie fakt czy wgl bylo to helicobacter dlatego ze w wycinkach z zoladka w badaniu histopatologicznym nie uwidoczniono bakterii spiralnych.. W niedziele dostalem takiego skurczu zoladka ze nie moglem zlapac tchu a myslalem ze moze przejdzie samo xD rozpoczalem 3 miesieczna przygode z IPP jesli nie przejdzie robie ponownie gastroskopie i chyba trezba będzie wykonac kolonoskopie
  • Odpowiedz
@Mocarz888: Łykam IPP jeszcze, myślę że sierpień jeszcze będę łykał, próbowałem schodzić z dawki lecz ból brzucha wciąż odczuwalny. W sierpniu jak zakończe leczenie i ból brzucha bedzie się wciąż utrzymywał to czeka mnie antybiotykoterapia Xifaxanem + Flucorta, zresztą nawet jak nie będzie mnie bolał to i tak będę brał ten antybiotyk. Bardzo mi siadły kolana ostatnio na siłce nie mogę robić nóg 40kg sprawia problem, a przy chodzeniu na bieżni
  • Odpowiedz
@Cytryna123: wspomagasz sie probiotykiem i maslanem? ja tez biore ipp na zapalenie zoladka, biore juz 1.5 miech 2x 20mg mesopralu ale jak zjem cos niezdrowego, nawet batonika to znowu sie zaczyna, ze mnie ssie w brzuchu po zjedzeniu, mdli.. #!$%@? nie wiem co jest grane xd Moze juz mam wrzody, bo minelo troche czasu zanim zaczelem to leczyć.
  • Odpowiedz
@Cytryna123: a jakie masz objawy zapalenia zoladka? Ja po jedzeniu mam ssanie w brzuchu jakbym nic nie zjadl, mdli mnie i boli pod mostkiem i ciezko na czczo cos nawet wypic bo w przelyku mi staje np woda na chwile
  • Odpowiedz
@Mocarz888: a to co było przyczyną twojego zapalenia? miałeś gastroskopie czy po prostu lekarz tak od czapy powiedzilał że to może być zapalenie? 2x20 mg to nie za mało taką dawką to się refluks leczy a nie zapalenie, ja to jade na 2x40mg i przy takiej dawce nie czuje wgl żołądka, masz wyłączony żołądek przy takiej dawce i nic nie czujesz. zmień dawkę na 2x40 pociągnij tak z 2, 3 miechy
  • Odpowiedz
@Mocarz888: probiotykami się wspomogam pomagają gdy nie brałem to po IPP miałem krew w kale, łykajac probiotyki nie ma tego objawu, z maślanem się wstrzymałem bo powodował u mnie wzdecia w jelitach włącze go w kuracje antybiotkową gdyż jest do tego wskazanie. Najczęściej łykam ENTEROL i Sanprobi IBS, z systematyką różnie raz 2 probiotyki dziennie i 1/2 bez lub jeden dzień Entereol w 2 dzień Sanprobi i tak jakoś to sobie
  • Odpowiedz
@Cytryna123: z gastroskopi wyszlo i przepuklina rozworu przełykowego, ale gastroskopia moze zfalszować wynik, ze masz przepukline. Zobacze czy pomoze jak skoncze to, jak nie, to zobaczymy co dalej
  • Odpowiedz