Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o głębokość przysiadu. Czy to jest bezpieczne schodzić nisko?
Zazwyczaj piszą żeby schodzić do zgięcia 90 stopni w kolanach ale ja ostatnio robiłem przysiady przy lustrze i zdałem sobie sprawe że schodze do samegu dołu, praktycznie siadam na piętach, jest to bezpieczne?

Nie wiem czemu ale zejście na sam dól jest strasznie satysfakcjonujące i to uczucie jak maksymalnie rozciągają mi się mieśnie ud i dupska jest uzależniające xD Ale nie chce żeby mi jebły kolana czy coś.

#silownia #mikrokoksy
  • 10
@Akman: Ale co to oznacza pełny zakres ruchu? Przecież jak schodze niżej to zakres ruchu jest jeszcze pełniejszy, czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kasahara: Co to jest nadkompensacja w kontekscie przysiadów? Google nic mi nie pokazuje xD
IMHO bo się nie znam, tak mi kiedyś wpadło w oko
@Passer93: chodzi o stabilizacje kolana. Przy około 90' następuje zmiana obciążenia z jednej grupy mięśni? i ścięgien? do drugiej. Taki punkt krytyczny. Tak samo jak trzymasz coś ciężkiego w wyprostowanej ręce i obracasz dłoń. Jest moment kiedy musi się zmienić ułożenie i co się kurczyło ma ciągnąć i odwrotnie.
o tak jak tutaj w 10:19 https://youtu.be/UME_FMc4_RI?t=623

Chyba, że te półprzysiady
Przy około 90' następuje zmiana obciążenia z jednej grupy mięśni? i ścięgien? do drugiej


@Akman: Nie no, aż tak to nie ¯\_(ツ)_/¯ Wszystko pracuje cały czas tylko w różnym stopniu
@Poemat: w obrębie kolana może i nie, ale musi być krytyczny punkt. Głównie autorowi tego co czytałem chodziło o stabilizacje rzepki i ogólnie całego kolana.
@Passer93: schodzenie tylko do 90 stopni jest najbardziej niebezpieczne, bo jest największa dźwignia na kolano. Najbezpieczniej jest usiąść głęboko, zatrzymać się na krótka chwile i wstać, wtedy staw jest mniej narażony na zużycie, czy urazy.