Wpis z mikrobloga

Mirasy, zastanawiam sie nad Samsungiem Book Pro 13.3".
Potrzebuje czegos malego lekkiego z dobrym czasem pracy na baterii. No i zeby nie zabilo portfela :D

-OLED
-8GB Ram
-256GB SSD (M2 - wymienny)
-1130G7 (4c/8t)
-bateria jakies 10h na przegladaniu neta
-waga ponizej 1kg
-minusem jest brak dotykowego ekranu ktory fajnie by bylo miec
-cena za idealna uzywke w pudelku etc. jakies 2250zl

Jacy sa jego konkurenci oprocz MS surface'a?

#laptopy #laptop #surface #pustulkowelaptopy
TurboBlejzer - Mirasy, zastanawiam sie nad Samsungiem Book Pro 13.3". 
Potrzebuje cz...

źródło: comment_1652764459rPORCJm9YLwDQnv6NE3EXI.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@Kryspin013: nie mam linka do niego. Pisałem, że to było pół roku temu.

Laptop w którym się zawias złamie po 2 latach


@Kryspin013: to samo mówili o lenovo, którego kupowałem 8 lat temu. #!$%@? nie chce się złamać i żal wymienić na nowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak lapek jest tani i ma dobre podzespoły to znaczy, że producent przyoszczędził gdzie indziej.


@Kryspin013: oczywiście, że
  • Odpowiedz
@Ogau: Btw, zawsze bawia mnie w #!$%@? takie porównania. Weź HPka za 2K bo ma lepszy procek a to jest słabe xD Jak weźmiesz thinkpada to też będziesz miał marketowe laptopy o tej samej specyfikacji 3-4 razy tańsze. Tylko twój hp nie będzie miał np metalowej gwintowanej obudowy do której są przykręcone magnezowe zawiazy i gdzie będziesz 10 lat korzystał z tego lapka otwierajac go i zamykając po 15 razy dziennie
  • Odpowiedz
Nie wiem, nie sprawdzałem tego konkretnego modelu, ale widocznie ty sprawdzałeś wiec może nakierujesz mnie skąd takie wnioski?


@Kryspin013: 8gb ramu? Mały dysk, który trzeba wymienić. Nie zgrywaj gamonia.

Tylko twój hp nie będzie miał np metalowej gwintowanej obudowy do której są przykręcone magnezowe zawiazy i gdzie będziesz 10 lat korzystał z tego lapka otwierajac go i zamykając po 15 razy dziennie a zawias za #!$%@? się nie złamie


@Kryspin013:
  • Odpowiedz
no i co z tego, że się nie złamie przez 100 lat, jak laptop z tą specyfikacją na dzisiaj jest słaby xD


@Ogau: Ty nie czaisz różnicy. To jest lapek z obudową z gównolitu, która pęknie sama z siebie kontra lapek z dobrze wykonaną obudową.

Już przechodziłem osobiście przez te wszystkie tanie laptopy typu lenovo albo hp. Chuchałem na niego i dmuchałem a i tak tuleje od obudowy potrafiły się złamać
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: dotyk = błyszcząca matryca. W sumie Mac book chyba też. Ja raz szukałem na szybko i przez to kupiłem sobie monitor błyszczący. Najmniej używany przeze mnie monitor.

Jeżeli zależy ci na braku refleksów to pamiętaj o tym
  • Odpowiedz
dotyk = błyszcząca matryca.


@dzek: błyszcące matryce są git. Jaką masz w telefonie?

Ten lapek ma OLED więc raczej nie będzie robić problemów a błyszcząca matryca to też lepsze kolory niż mat.
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: ja polecam serie HP Spectre x360, kupowałem w 2017 używkę za 3000zł.
Bateria na przeglądaniu neta i odtwarzaniu YT ~7h
Procek i7, 512SSD, 16GB Ram, grafika intel 620.
Dotykowy ekran 1080p, z fajną jasnościa bo coś tam pod 300+ nitów, do tego ekran się wywraca na lewą stronę i masz grubego tableta, zajebista opcja.
Taki minus że moja używka z niemiecką klawiaturą była, czy tam belgijską.
  • Odpowiedz
Jeszcze się zachowujesz jak typowy wykopek w takich dyskusjach dla którego 2K to jest nie wiadomo ile hajsu


@Kryspin013: człowieku, wolę wydać tyle samo na nowy, lepszy sprzęt, niż używany i gorszy, a ty mi mówisz, że jestem typowym wykopkiem xD

Może głównie do notatek na studia


@Kryspin013: nawet mu z tym 8gb ramu do końca studiów nie dojedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obecnie jak chcesz
  • Odpowiedz
człowieku, wolę wydać tyle samo na nowy, lepszy sprzęt, niż używany i gorszy, a ty mi mówisz, że jestem typowym wykopkiem xD


@Ogau: Ty porównujesz używany teoretycznie wytrzymały sprzęt do nowego zrobionego po taniości.

nawet mu z tym 8gb ramu do końca studiów nie dojedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: #!$%@? głupoty

no nareszcie. Albo się daje 4k, albo się kupuje plastik, bo laptop OPa tylko
  • Odpowiedz