Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?. Mój kołchoz to stan umysłu. Przed chwilą byłem świadkiem jak pani na oko lat gdzieś 50 musiała się tłumaczyć 20-letniemu Oskarkowi pędzlakowi, bo przedłużyła sobie wczoraj przerwę o kilka minut.
Ja #!$%@? co za żenada xD
A Oskarek taki poważny "kierownik"

#pracbaza ##!$%@? #cringe
  • 141
  • Odpowiedz
@jndr00: jak tak chcesz już liczyć, to wystarczy niewłaściwa temperatura w miejscu pracy, czy zła wentylacja i już wydajność spada. Pogadanka przez Oskarka pewnie trwała dłużej niż to przedłużenie przerwy i obniżyła wydajność pracownika do końca dnia (co najmniej). Jak tak przejrzysz i zaczniesz mnożyć, to kadra zarządzająca ma w sumie większy wpływ na wydajność pracowników.
  • Odpowiedz
A jak jeszcze pomnozysz to przez dni,tygodnie miesiące to nagle się okaże że to grube hajsy.


@jndr00: założenie, że jak ludzie dłużej pracują to więcej zrobią - może jak robisz śrubki na produkcji to ma jakieś przełożenie, ale już jest masa przykładów spoza takich fabryk, gdzie skrócenie czasu pracy w tygodniu tylko zwiększało ilość skończonej pracy w czasie.
  • Odpowiedz
@Ld93: błagam. Nie rób z siebie ofiary. Pytałem, czy ta pani ma historię lenistwa w pracy. Jak tak, to nie wytłumaczysz jej żadnymi pierdami typu „stan umysłu”.
  • Odpowiedz
@okno2137: U mnie januszeksie IT (z którego odchodzę z końcem miesiąca) stosuje się podobne praktyki XD Manager opierdzielił koleżankę że poszła na kawę 10 minut po rozpoczęciu pracy, mi kontrolował wydajność pracy jakimś narzędziem mierzącym aktywność na kompie a ostatnio nie przedłużył okresu próbnego takiemu chłopakowi bo ten za dużo się śmiał i żartował z niekompetencji klientów XD
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: ale masz świadomość że praca na produkcji to nie to samo co biuro? W przypadku pracowników fizycznych muszą być przerwy ustalane ramowo o odpowiednich godzinach. Tutaj nie ma wyjątkow, musi być z zegarkiem bo produkcja nie może stanąć. Od jednej osoby nie stanie, ale potem druga trzecia czwarta i potem już się nie da tego opanować. Sektor usługowy to trochę inna bajka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@thority: historia lenistwa czyli czy zdarzyło jej się odsapnąć 15 min na kawie w trakcie pracy xD O tym właśnie mówię, że w normalnej pracy w której nie traktują cię jak niewolnika to nikomu nawet nie przejdzie przez myśl żeby tak to określić. Nie robię z siebie ofiary, bo ja już kilka lat temu dojrzałem do tego że nie ma co z tym walczyć tylko trzeba #!$%@?ć z kołchozów a poszukać
  • Odpowiedz
@Prusti: Poczytaj sobie o skandynawskiej szkole zarządzania. Każda cywilizowana firma wie, że opresja, krzyki i kontrola to nie jest sposób poprawiania produktywności w 21 wieku. To właśnie ty nie dorosłeś to bycia kierownikiem tylko zostałeś mentalnie w 19 wieku XD
  • Odpowiedz
@okno2137: @powaznyczlowiek: Generalnie pewno sprowadza się do tego, że pani ma wyjebongo bo pewno "robi tu już 6000 lat i jej taki gnuj nie będzie pouczał", ale jednocześnie się trochę boi, a oskarek pędzlak zapewne wie, że ktoś nad nim będzie go męczył o to samo.
  • Odpowiedz
Mówię tylko że dla mnie to kompletny odjazd i w życiu bym tak nie chciał robić


@powaznyczlowiek: imho w takich zakładach to standard, trzymają ludzi za mordy bo w sumie nie mają gdzie pójść jak ma 30-50 lat i obowiązki związane z kasą, dziećmi itp. Ale tak po ludzku że ludziom nie wstyd, #!$%@? odpoczynek to nawet i niech kobita sobie 10 min weźmie jak jej potrzeba. #!$%@? mnie to bo
  • Odpowiedz
@jndr00: jak się okaże że firma nie zapewnia odpowiednich narzędzi do pracy, gdzieś przy jakiejś maszynie występuje za duże zapylenie, do innych prac dano nieodpowiednie noże i pracownicy powiedzą że kierownik Oskarek wymaga od nich pracy zgodnie z zasadami to się dyrektor Tomek #!$%@? i pociśnie Oskarkowi. Tak to się załatwia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
ja, pracujący w IT, siedzący na HO, czytający powyższe komentarze


@powaznyczlowiek: No kurde mam tak samo. Jak patrzę jak się ludzie męczą za marne pieniądze w różnych miejscach to aż mi przykro się robi. A ja w tym samym czasie na jednym monitorze daily meeting a na drugim wykop i kasa na luzie wpada.
  • Odpowiedz