Wpis z mikrobloga

@WD40: Może i przydatne funkcje, ale ta wersja mocno zamula. Narysuj 10 kółek, zastosuj jakiś gradient, i dodaj filtr cienia w tle, i spróbuj przybliżyć. Mój komputer z Ryzen 5 4600H się ksztusi.
Testowałem każdą wersję od 1.2 w dół, po wersję 0.91 z 2015 roku. Pozostałem przy ostatnim.
0.92 miał bugi z renderowaniem niektórych fontów, 1.1 i 1.2 są ociężałe. A 1.0 .. nie leży mi interfejs, ciężko to wszystko
@rukh: Mnie się nowy interfejs podoba. Szczególnie nowe ikonki na ciemnym tle. Dodatkowo można sobie teraz dostosować ikonki. Czyli wybrać z lewego menu co Ci jest potrzebne. I ja sobie bardzo cenię ten soft, ale przyznam Ci w jednym rację - niestety wydajność spadła bardzo odczuwalnie. Całkiem nieźle było gdzieś w okolicach 1.0.
@rukh: Mam dla Ciebie info, które może Cię zainteresować. Inkscape 1.3 będzie miał przyspieszenie sprzętowe. Ostatnio pobrałem build developerski i potwierdzam - działa to widocznie wydajniej.

Btw. w międzyczasie od tego wpisu, kilka razy mocno przyspieszyłem pracę programu usuwając śmieci z pamięci samego projektu. Może i Tobie pomoże.