Wpis z mikrobloga

W końcu bank się do mnie odezwał, dwa dni chodziłem z myślą, czy otworzyć to pismo, tak żebym nikogo nie zamordował.

Ale wracając do sedna, dla większości "wykopków" jako "kredyciarz", który, wziął "pod korek" to moim problemem jest to gdzie zawiesić 80 calowego o-leda w moim 200 metrowym apartamencie w mega wypasionej dzielni, jaki za te 309 tysi kredytu kupiłem.

A prawda jest taka, że 7 lat człowiek żyje jak szczur, by odłożyć na wkład własny i poduszkę bezpieczeństwa, wziął kredyt, kupił gówno mieszkanie, do tego wykończył własnymi rękami po robocie, czy na urlopie - poza płytkami i hydrauliką - no nie umiem i nie chciałem się uczyć na własnych błędach - i jak już wszystko fajnie szło, w końcu lepsze lata nadejdą.

Do tego jak większość wykopków uważa, jako kredyciarza mnie inflacja nie dotyczy, bo ja nie jem, nie tankuje, nie kupuje rzeczy, ciuchów, a od wzrostu wartości mieszkania to mi ktoś dywidendę wypłaca.

To 2719 raty + 580 czynszu (zaraz przywali, bo gaz, bo coś tam) + prąd + reszta głupot typu internet itd. Zostaje mi życie jak stara emerytka, a jeszcze mam z tego odkładać 1000 co miesiąc na emeryturę według specjalistów, bo jej nie dostanę, odkładać na nowy elektryczny samochód za 200K (bo stary truje i zaraz do miasta nie wjedziesz) i tankować auto zaraz po 8 złotych za litr,by dojechać do roboty.

I jak pewien portal pokazuje, że 80% Polaków zarabia mniej ode mnie - bo jestem "inżynierem" w korpo w dużym mieście, to zaraz jak glapcio poszaleje, to mi nie pozostanie nic innego jak sprzedać to w #!$%@? i wyjechać z tego kraju.

Po prostu człowieka szlak trafia.
Pobierz KrzaczekPl - W końcu bank się do mnie odezwał, dwa dni chodziłem z myślą, czy otworzy...
źródło: comment_16529077629jPEy9gS0YmSKibV7IQl80.jpg
  • 2
@smk666: wkładu własnego było grubo ponad 50K, mieszkanie na samym końcu Warszawy, w bloku 7 piętrowym, takie co się deweloperowi miały nie sprzedać, jako z tych najgorszych w bloku, więc w promocji - 8300 za metr w 2020 roku, jak na Saskiej w wielkiej płycie chodziły po 11-12K już.