Wpis z mikrobloga

Cześć Murki, kupuję ubezpieczenie OC/AC i zależało mi na tym, żeby mieć duży limit holowania. Najlepszą ofertą mam z #generali a dodatkowo oni mają nielimitowane holowanie w EU. Czytam sobie OWU i w sumie 2 rzeczy trochę martwią, może pomożecie ogarnąć:

c) w sytuacji, gdy Ubezpieczony skorzystał z usługi holowania organizowanej przez specjalne służby drogowe obsługujące zdarzenia
zaistniałe na autostradzie, Centrum Pomocy Generali dokona zwrotu udokumentowanych fakturą kosztów tego holowania do
maksymalnej wysokości 2000 zł,
d) w sytuacji, gdy pojazd realizujący świadczenie holowania (holownik) nie jest technicznie przystosowany do przewozu osób, w ramach
usługi holowania Generali organizuje dodatkowo transport Ubezpieczonych do miejsca holowania Pojazdu, nie dalej niż na odległość 100 km

Co to są te specjalne służby drogowe z podpunktu c)? To nie tak, że przyjeżdża laweta, zabiera i heja? I jeszcze podpunkt d), tutaj mam rozumieć, że jak przyjedzie laweta bez miejsc na dodatkowe osoby, to holowanie zmniejsza się do 100 km? xd

#pytanie #ubezpieczenia #owu #samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jestemmimas: c) To np. obsługa autostrady jak u nas Generalna dyrekcja dróg krajowych i autostrad, czyli mogą Cię ściągnąć z autostrady do jakiejś stacji benzynowej i tam już zamawiasz sobie swoją lawetę
d) podobnie - przyjedzie ta laweta bez homologacji na pasażerów to dojedzie do niej busik i razem z pojazdem wylądujecie na wyżej wspomnianej stacji
@jestemmimas: autostrady maja swoich ludzi od sprzatania samochodow podczas awarii zeby nie bylo tak ze musisz czekac na swojego 2h gdzie oni cie sciagna w moment. Wiec tutaj kto bedzie szybszy.

Druga rzecz to maja dodatkowy transport jakby w lawecie sie nie miescili na max 100km
@jestemmimas: d) odnosi się do przypadku gdy masz np 4 osoby, a laweta ubezpieczyciela ma miejsce na 2. Według mnie pojazd pewnie przywiozą ile chcesz, ale ciebie tylko max 100km.
W przypadku c) specjalne służby zawiozą cię tam gdzie ich laweta twój pojazd
@DiodakXP: Haha akurat nie, chociaż jeździłem Alfą Romeo 159 i było to moje pierwsze auto, bardzo za nim tęsknię :D Po prostu lubię być zabezpieczony bo zdarza mi się jeździć w dalekie trasy np. do Włoch i poprzednim razem się tym nie interesowałem i miałem holowanie 400 km xd A wolę dmuchać na zimne
@jestemmimas: 400km czyli Warta/HDI albo Uniqa (stara AXA), obie te firmy mają szersze warianty ASS ale też sporo droższe, no i auto też nie może być za stare żeby w ogóle można je wykupic.
@sayanek: Akurat Uniqę patrzyłem i tam mam bardzo podobną składkę, droższą tylko o kilkadziesiąt złotych. Różnice takie, że NNW wyższe o 10 tys. i mniejszy limit holowań (Polska bez limitu, EU 1200 km). Jest coś oprócz tego co mogłoby mnie skłonić do Uniqi? W Generali mam też chyba dłużej auto zastępcze