Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Dlaczego Tadeusz Łomnicki był "najlepszy"? Tzn nie raz spotykałem się z takim twierdzeniem, czy to w internecie czy z ust innych aktorów (ot chociażby Pazura, J. Nowicki czy Z. Zapasiewicz w jakimś wywiadzie) i mnie to zawsze intrygowało. O wielu aktorach mówi się, że byli/są wybitni, ale tylko przy Łomnickim widuje etykiete GOATa.
Sam nie mam kompetencji by oceniać profesjonalnie występy aktorów; obejrzałem z nim raptem Pana Wołodyjowskiego, Makbeta (teatr telewizji) oraz Krappa. Role wspaniałe, to prawda.
Co myślicie?
#film #filmy #aktorstwo #sztuka #kino #teatr #historia #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz Lohengrin - Dlaczego Tadeusz Łomnicki był "najlepszy"? Tzn nie raz spotykałem się z t...
źródło: comment_16529850776cGnRjuxlR2nED2OniINto.jpg
  • 2
@Lohengrin: mnie się wydaje, że on grał bardzo różne od siebie role. Po części to chyba dzięki swojej fizjonomii. Jego twarz była mało wyrazista. Można go było trochę ucharakteryzować i już nie przypominał siebie. Pamiętam, że jako dzieciak widziałem jakiś film z nim i zdziwiłem się, że to gość który grał Wołodyjowskiego bo w niczym go nie przypominał. Nawet głos miał taki zwyczajny, że jak go trochę zmodulował to już brzmiał
salcefrytki - @Lohengrin: mnie się wydaje, że on grał bardzo różne od siebie role. Po...