Wpis z mikrobloga

Miałem kiedyś rozmowę o prace w firmie która miała oddział w moim mieście. Rozmowa zdalnie bo jeszcze za czasów koronawirusa. Wszystko powoli idzie ok, czesc techniczna za nami i zaczyna się etap gdzie ja zadaje pytania.

Pytam jak będzie wygladac praca zdalna po pandemii bo wiem ze obecnie maja #homeoffice i szczerze mi to bardzo pasuje bo miałbym przynajmniej 25min dojazdu tracic codziennie w jedna stronę.

Pani DYREKTOR of HR odpowiada ze ona NIE WYOBRAŻA SOBIE żeby miało tak zostać ze programiści i testerzy mieliby cały czas pracować zdalnie jak teraz, bo ona WIDZI ze ludzie są mniej efektywni i wolniej pracują.

Aha…

Już więcej pytań nie miałem. Tez tak macie ze jak widzicie ze kierownictwo traktuje swoich pracowników jako potencjalnych leni i nierobów których trzeba pilnować to już wiecie ze tam nie chcecie pracować?

#pracait #programista15k #testowanieoprogramowania
  • 144
jak baba z HR może stwierdzić że programiści, testerzy pracują wolniej? No jak? Jak mogła to zaobserwować?


@RisingKnee: a ty myślisz że ludzie jak tłumaczą się jak dali ciała? Zwalają na innych bądź na rzeczy od nich niezależne jeżeli mają godność.

Nigdy nie pracowałeś zdalnie z ludźmi którzy wyprowadzili się na wioski i mają marny internet? Rozmowa z takimi to koszmar. Nie ma mowy o efektywnej pracy :/
@bb89 w moim przypadku akurat powinienem jeździć do biura, bo ciężko mi się zebrać samemu :)
Aczkolwiek robię sam dla siebie, więc nie mam problemu z szefami :)
Jednak ciężko się zebrać :)
@LucaPuccini: @RisingKnee: Albo nigdy nie pracowaliście albo srogie #!$%@? XD HR to skrót od Human Resources: rekrutacja to tylko jeden z obowiązków działu HR; oni (przynajmniej książkowo) muszą wiedzieć jakie są dostępne zasoby ludzi w firmie i jakie są zapotrzebowania; na kiedy będzie potrzeba więcej ludzi, więc też kiedy i ile osób próbować zatrudnić. No i w końcu: zatrudniają do firmy, także muszą wiedzieć co w trawie piszczy tak więc...
@bb89: znam firmę, która stwierdziła, że nie ma wracania, bo tak jest dobrze, koszty dużo mniejsze, a przestrzeń wykorzystają sobie jakoś inaczej

ciężko w PL o firmę, która jest otwarta na pracę zdalną w pełni

teraz pracuję dla szwedzkiej firmy, gdzie praktycznie niemożliwym jest pracowanie z biura, bo ludzie są z połowy świata (połowy pewnie dlatego, żeby czas pracy nie rozjeżdżał się za bardzo i dało się organizować meetingi jako tako),