Wpis z mikrobloga

Cześć.
Polecacie jakieś kursy/szkolenia dla analityka biznesowego? Ewentualnie jakieś tipy co do ścieżki rozwoju? Z zawodu jestem informatykiem, studia kończę na kierunku Ekonomia, ogarniam Pythona, VBA, Excela (ogólnie większość narzędzi O365), teraz ogarniam trochę Power BI. Pracuję w księgowości, ale chciałbym się ukierunkować właśnie na tematy analityczne. Myślicie że to spoko pomysł, czy lepiej uderzać w inne obszary?
#it #informatyka #programowanie #analizadanych #analityk #pracbaza #programista15k #finanse #rozwojosobisty
  • 4
  • Odpowiedz
@ATLETICO: z takimi umiejętnościami, to bardziej na analityka danych chyba bym szedł, a nie analityka biznesowego, chociaż patrząc po tagach, to pewnie o to Ci chodzi. Najprościej by było zmienić dział w obrębie obecnej pracy, jeśli masz taką możliwość. Jeśli faktycznie chodzi Ci o analizę danych, to w sumie stricte kursów do polecenia nie mam, ale obczaj sobie np. Alex the Analyst, EnterpriseDNA i Guy in a Cube na YT. Pod
  • Odpowiedz
@Manegok: Niby tak, ale nie do końca :) z jednej strony rozważam obszar analizy danych, ale obawiam się, że nie posiadam aż tak zaawansowanej wiedzy technicznej żeby to robić. Dodatkowo myślę, że posiadam sporo umiejętności miękkich, które mógłbym wykorzystać właśnie w byciu kimś między stroną biznesową a techniczną w firmie. Stąd pomysł na analityka biznesowego, i poznanie tematów z tym związanych (np. notacja BPMN). Ale wielkie dzięki za te kanały, na
  • Odpowiedz
@ATLETICO: analityk biznesowy to całkiem co innego, niż analityk danych. :) Patrząc po umiejętnościach, idziesz w kierunku ad i to może nawet pod kątem business intelligence.
Umiejętności miękkie przydają się w tym zawodzie (w analizie danych, bi) bo pracujesz często z klientem, musisz się dogadać.
Ja bym szła w kierunku analizy dnaych, a może PM od takich projektów.
Zapraszam na bloga: bideveloper.pl
i ig: https://www.instagram.com/bideveloper_pl/

Dużo piszę o takich tematach. O
  • Odpowiedz