Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, głównie spod tagu #finanse #inwestycje #korposwiat - ile aktualnie się zarabia w bankowości inwestycyjnej w Warszawie na różnych szczeblach?

Intern zakładam, że pewnie jakieś 25-30 PLN/h na UZ, potem Analyst na start ile ma? I dalej w ścieżce awansu: Associate, Vice President? Zna ktoś aktualne stawki (najlepiej w brutto UoP)?

Gdzieś słyszałem, że w Rothschildzie zwykły Analyst ma na start 10-15k brutto plus bonus ok. 75-100% rocznej pensji - prawda to? To ile godzin tam się średnio w miesiącu pracuje? Bo chyba zapi3rd0l musi być srogi xD

Zakładam, że Rotszyld to TOP investment banking w PL, a co jeśli chodzi np. o coś typu: Pekao Investment Banking, mInvestment Banking, Santander CIB, BNP Paribas CIB? Ciekawi mnie też w sumie ile płacą butiki typu Trigon, Ipopema, DC Advisory, Bastion, Fidea Corporate Finance i tego typu.

Patrząc na profile gości tam pracujących na LinkedIn można odnieść wrażenie, że codziennie chodzą pod jedwabnym krawatem i piją Moët & Chandon Dom Perignon na branżowych eventach z prezesami największych spółek. A jak to wygląda w praktyce, ile w tym lansu? Taki zwykły analityk to co tam właściwie robi? Puszczają go na rozmowy/spotkania z klientem, czy robi jakieś gówno-prezki w pałerpojncie i uzupełnia dokumenty na które inni nie mają czasu?

Wiem, że dużo pytań, ale zawsze mnie to intrygowało, a tak się składa że nie znam nikogo, kto tam pracuje, a sam robię w trochę innych działkach finansów xDD

#pracbaza #bankowosc #banki #cfa #ekonomia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628690fb4974abc1cbe8952d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: rotszajld to jedna z lepszych ekip w m&a wiec tam faktycznie ten dzien sie nie konczy. 10k-15kbrutto mysle jak najbardziej jako podstawa ale najbardziej liczy sie bonus wiec wszystko pomiedzy 50% a 100% pensji jest mozliwe

reszta mniejszych biur maklerskich to na analityku (zalezy jak starym) od 6k-10k spokojnie, podstawa taka se ale pozniej wbija ten wyzej wymieniony bonus (ja znam manewr z co polrocznym wiec nie trzeba az tyle
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja zarabiałem minimalną na stażu w czasie studiów, na sam start. Potem #!$%@?łem do IT. No joking.

Natomiast ja prawdopodobnie też #!$%@? trafiłem. Myślę, że na juniora to tak od 4 do 7k brutto, na stażu od minimalnej do 4k. Mój znajomy ze starszego rocznika zarabiał coś trochę ponad 8k brutto pracując ze 2 lata.
  • Odpowiedz
Dzieci Idzcie Do IT: Ale to też nie są nie wiadomo jakie duze pieniadze lepiej isc do IT

Niech nawet taki entry zarabia 15 tys brutto i ma bonus x2, to jest 19 tysiecy netto miesiecznie bo pewnie UOP tak jak w big4 itd., jak pracuja te 14 dziennie to jest 70 tygodniowo i 280 miesiecznie to jest ok 60-70 zl na godzine. Zreszta to sa bajki, nikt nie da tyle
  • Odpowiedz