Wpis z mikrobloga

#holandia #pracait

Cześć, jest tu ktoś, kto pracuje w Holandii w IT? Myślę intensywnie nad zamieszkaniem na stałe w Eindhoven, ale mam trochę obaw. Zależy mi na wejściu w Data Science, a najlepiej w Machine Learning. Jeśli ktoś ma doświadczenie i zechce się podzielić, to będzie mi bardzo miło:
1. Gdzie najlepiej szukać pracy (polecacie jakieś strony z ofertami)?
2. Gdzie mogę poczytać o kwestiach prawnych (rozliczanie podatków itp.)?
Jeśli macie jakieś rady czy wskazówki, to chętnie poczytam()
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krolowa_Nauk: podatki np, poundwise lub inny doradca. Placisz im 40e na mieaiax i wszystkie sprawy odnosnie co.cie napotkaja pytasz sie ich i ci pomagaja. Praca ? Uhhh no mas zholebderskie agenxje pracy ogolnie, ale wez zaloz profil na monsterboards nl , dobru punkt zaczepeinia, linkedim tak samo. Ja mam.jakis 600 kontaktow headnhunterow to po prpstu doataje od nich oferty zeby nie szukac. Wez wpisz po prostu ot vacatures czy tam it
@oink_oink: Ogólnie sytuacja jest taka, że ja i tak tam jadę, ale na razie na wakacje i planuję wtedy też się rozglądać po ofertach i może też już próbować gdzieś aplikować, tylko muszę wiedzieć, na jaką umowę i jakie papiery muszę mieć załatwione (tzn. jakie mam możliwości). Mam taką przewagę, że mam gdzie mieszkać, na początek nawet za darmoszkę, tylko jeśli zdecyduję się tam zostać, to muszę sobie ogarnąć jakąś ciekawą
@SaintWykopek: potłumaczyć nadal coś mogę, na YT i tak bym nie planowała, bo to trzeba by mieć pomysł na to, o czym mówić i też nie lubię rozgłosu a na pewno nie upubliczniania swojego wizerunku (chociaż do matmy akurat wystarczy sam ekran i głos). Raczej tutaj nadal będę, tylko z innego miejsca w świecie()
@Krolowa_Nauk: moze sprobuj na okretasa tzn wkrec sie do korpo, nawet do operations czyli pracy ktora latwiej dostac niz IT, a zwlaszcza DS na ktory jest hype i skorzystaj z rekrutacji wewnetrznej/wykaz sie pokazujac ze masz te skillsy tzn ze znasz pythona/R. Doloz do tego cos do wizualizacji typu powerbi/qlik/tableau ew shiny. Biznes to lubi bardziej niz notebooki czy rmarkdowny Mozliwosci na pewno beda
@Krolowa_Nauk: ja pracuje w IT w Holandii (nie w data science) i ofert pracy szukałam na Linkedinie i było to dla mnie wystarczające. Możesz też zerknąć na glassdoor, tam czasem są podane widełki. Jednak muszę wspomnieć o tym, że zarobki w IT w europie nie sa takie spektakularne jak w Polsce, a koszty życia dużo wyższe ( ͡° ʖ̯ ͡°) ogólnie jeśli zależy Ci na pieniądzach to