Wpis z mikrobloga

cześć, ostatnio miewam problemy z mikrofonem w swoim #macbook Air M1 2020. Dźwięki które przechwyci, w pewnym momencie rozmowy są wzbogacane o jakieś trzaski i robotyczne echo. Zaczęło to występować tak często, że postanowiłem zbadać tę sprawę i wygląda na to, że po ok 3-6 minutach od startu rozmowy pojawia się ten dziwny efekt. Udało mi się też nagrać ten efekt przy użyciu apki "Dyktafon", więc nie jest to kwestia słabego połączenia internetowego. Ja sam korzystam ze słuchawek, więc odrzucam opcje sprzężenia dźwiękowego.

Zastanawiam się czy może ktoś z was miał podobny problem. Nie za bardzo chce mi się bawić w reset systemu, a tym bardziej w oddawanie go na gwarancję. Szczególnie że sprawa może być nieoczywista do odwzorowania przez serwisantów. Jest to moje narzędzie pracy z którego korzystam codziennie i wolałbym nie musieć go oddawać i usłyszeć po dwóch tygodniach, że nie udało im się tego odwzorować.

Dla zainteresowanych, link do przykładowego nagrania z tym efektem (wg. rozmówców ten nieprzyjemny efekt potrafił być wielokrotnie intensywniejszy): https://vocaroo.com/1iYHGBlgyzpg