Wpis z mikrobloga

Przykladowo jak na #b2b jestem na zasadach ogolnych i wystawiam fvat na 20 tys zl netto co miesiac wiec podstawa opodatkowania to 18 876 zł jak nie mam małego zusu ani innych kosztow.

Jeżeli biore #leasing na auto z wkładem własnych wynoszącym np 50 tys to realnie obnizy mi to podatek maksymalnie o te 17/32% z 18876 czy 17/32% z 50 tys?
W sensie obowizuje tu rozliczenie roczne czy miesieczne?
  • 4
@James456: miesięczne, w momencie pierwszej wpłaty masz stratę:18876-50000, potem co miesiąc dodajesz następny przychód 18876 i jak odliczysz stratę i kwotę wolną wychodzi podatek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@James456: https://jakipit.pl podatek płaci się narastająco. Co miesiąc liczysz wszystko od początku roku (przychody i koszty), obliczasz podatek, odejmujesz wpłacone w poprzednich miesiącach zaliczki i jeśli wychodzi coś na plusie to wpłacasz do urzędu jak zaliczkę za ostatni miesiąc. Od drugiego roku możesz płacić kwartalnie
@kuncfot @zibizz1
Czyli np w lipcu mam strate -31124 zl i place 0 podatku, w sierpniu i kolejnych miesiacach podatek od 18876 i dopiero w nowym roku jak zloze pit to bede mial zwrot?
Czy w sierpniu tez nie bede musial placic podatku a we wrzesniu od nizszej kwoty?
Czy wogole nie bedzie mi przyslugiwal zwrot?

Dla uproszenia przyjmijmy że nie wpadam w drugi prog albo ze jestem na liniowym.