Wpis z mikrobloga

"- Mego dziada piłą rżnęli...Myśmy wszystko zapomnieli"

Ruskie trolle wykopowe, ten tekst, w roku 1901, napisał Wyspiański. I odnosi się do powstania chłopskiego w Galicji w 1846 r. Gdzie to POLSCY chłopi mścili się na POLSKICH szlachcicach za swoją niewolniczą pańszczyznę

Ruskie trolle, nie znacie polskiej kultury, więc używacie go co chwilę, myśląc że to o Wołyń chodzi.
Do szkoły na lekcje polskiego, a nie propagandę kremlowską siać xDD

#ukraina #rosja #wojna
spere - "- Mego dziada piłą rżnęli...Myśmy wszystko zapomnieli"


Ruskie trolle wy...

źródło: comment_16531999706Qnr6gasDx5rm3crMnhmf9.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@spere: Nie widziałem, by ktoś rzucał na wypoku tym stwierdzeniem, ale jeśli tylko go używają, nie odwołując się we wpisie do konkretnego przypadku Wyspiańskiego, to nie ma nic złego w użyciu go w innym, acz podobnym kontekście.
  • Odpowiedz
@Krogan: jest złe, to jest jedno z najważniejszych dzieł kultury polskiej, dosyć konkretnie omawianych w szkole średniej i ten cytat jest związany tylko i wyłącznie z kontekstem Wyspiańskiego niezależnie co sebixy sądzą
  • Odpowiedz
@spere: więc powinno się hejtować nie Ukraińców a wszystkich chłopów. Nawet na wykopie często się czyta jak to by za kradzież komuś "łapy ucinali przy samej dupie". To ci sami ludzie
  • Odpowiedz
POLSCY chłopi mścili się na POLSKICH szlachcicach za swoją niewolniczą pańszczyznę


@spere: Nie zapominajmy, że byli oni podpuszczani przez austriackie władzę, gdy te dowiedziały się o planowanym powstaniu.
  • Odpowiedz
@spere: Nieee, przestań wyciągać historyczne fakty, ja jestem polskim patriotą, musicie myśleć o Wołyniu! Na Wołyniu Ukraińcy Они убивали поляков, вы должны говорить о Волыни.
  • Odpowiedz
@General_Patton: Byli podpuszczeni ale nie należy zapominać że polska szlachta wraz z kościołem to byli wewnętrzni okupanci narodu, nie tylko poselskiego ale każdego we ówczesnych granicach. Nic dziwnego że ziarna nienawiści trafiły na bardzo podatny grunt. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spere

Ruskie trolle, nie znacie polskiej kultury

A tobie jako skrajnymu lewakowi wypada coś pisać o polskiej kulturze? Przecież wy się brzydzcie polskości.

Poza tym do niedawna robiłeś komentatorskiego loda Łukaszence w kontekście śniadych księciów na granicy białoruskiej więc twoje pisanie o trollach ruskich jest co najmniej XD
  • Odpowiedz