Wpis z mikrobloga

Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególnie wśród prostych ludzi) na drwiny z terapii u psychoterapeuty. Wyjaśnijmy sobie coś. Terapia nie sprawi, że z brzydala zamienisz się w przystojniaka, czy z króciaka w dryblasa. Terapia ma na celu sprawić, żebyś każdego dnia nie biczował się za to, że jesteś brzydalem, tylko zwyczajnie zaakceptował siebie i nauczył się z tym żyć, a nawet polubić swoje niedoskonałości i samego siebie.
To jest dobry punkt wyjścia żeby pracować nad sobą, nad tym co możesz poprawić, aby polepszyć swoje życie. Nawet nauczyć się być szczęśliwym z tym co się ma. Bycie szczęśliwym nie powinno być zależne od stanu posiadania. Jeżeli tak by było to gwiazdy Hollywood nie tonęły by w narkotykach i nie umierały z przedawkowania, albo nie popełniały samobójstwa.

Terapia to nie jest #!$%@? stawianie baniek, przelewanie jajek nad chorym na grypę czy inne "zwyczaje", z pogranicza wierzeń ludowych i placebo. To jest narzędzie, którego działanie jest udowodnione przez naukę.

To jest podstawowe narzędzie do walki z chorobami takimi jak depresja, zaburzenia lękowe, fobie.

I wyjaśnijmy sobie przy okazji, że psychoterapeuta to nie jest absolwentka psychologii, tylko czteroletniego studium psychoterapii, które uczy konkretnego rzemiosła jakim jest psychoterapia.

Tak samo jak ty się uczysz spawać, żeby #!$%@?ć zgarbiony u janusza i wdychać rakotwórcze pyły za 20 zł/h, tak samo jak absolwent studium psychoterapii uczy się naprawiać twoją psychikę, rozkładać problemy na czynniki pierwsze i przepracowywać je z tobą.

Tumany.

#blackpill #zwiazki #przegryw #terapia #psychologia #psychiatria #logikaniebieskichpaskow #wykop
Pobierz s.....u - Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególn...
źródło: comment_16532876847gQs5zIZiGJdlHxwpbFDYI.jpg
  • 399
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@harold97: studiuje psychologię tak jak twoje koleżanki i muszę ci przyznać że u nas też część osób była zaskoczona, że po psychologii nie można prowadzić terapii i jest to oddzielny kierunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale z tym co pisałeś tutaj:

'Terapia dla lasek :
Kochanie to nie twoja wina, to wina społeczeństwa, rodziców, facetów, ty sama jesteś idealna
Terapia dla chłopa :
Weź się do roboty,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chociaż tak po zastanowieniu to ktoś by musiał być serio mocno odklejony żeby coś takiego powiedzieć xD szybciej by ci gadał/gadała to samo co dziewczynie jak już
@sikalafou: ludzie mają nieuleczalne choroby, a i tak się nie poddają. Wzrostu nie zmienisz, ale można próbować zmniejszać wpływ tego problemu na swoje życie od innej strony, a nie udawać, że go nie ma. Przeprowadzić się do kraju, gdzie jest mniejsza średnia wzrostu, przypakować, zająć się czymś, gdzie niski wzrost daje przewagę.
@Goryptic: albo zostać w Polsce i zarabiać w #!$%@? hajsu, który z kolei buduje twoją pewność siebie, charyzmę i wzrost przestaje mieć znaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Znam przynajmniej 2 przypadki konusów lekko ponad 1,6m, którzy orają pewnością siebie koksów na siłowni, ale faktycznie oboje mają dobrą pozycję społeczną i finansową.
studiuje psychologię tak jak twoje koleżanki i muszę ci przyznać że u nas też część osób była zaskoczona, że po psychologii nie można prowadzić terapii i jest to oddzielny kierunek


@Yourisu: czyli jednak trzeba mieć jakieś papiery, żeby móc na przykład otworzyć swój gabinet terapeutyczny i móc się tytuować psychoterapeutą?
Od 3 lat??? To ładnie doją frajera z kasy. Ile jeszcze będzie chodził lat? 5? 10? 39?


@KontrproduktywnyAnalityk: Może i do końca życia, tak samo jak i na siłownie, czy tenisa. Dla ludzi na pewnym poziomie wydanie 200 zł na wizytę u terapeuty, która podnosi jakość jego życia to grosiki.

Ja dzisiaj wydam pewnie na swoje wyżywienie z 200 zł, a połowa wykopków wyda tyle na swoje wyżywienie na cały tydzień