Wpis z mikrobloga

Mój #rozowypasek zalogował się po raz pierwszy na pacjent.gov.pl, żeby pobrać receptę. No i okazało się, że rok temu jakiś lekarz (u którego nigdy nie była) wystawił na jej dane receptę (na leki, których nigdy nie brała) i tego samego dnia recepta została wykorzystana.

Gdzie taki fakt mogę głosić ? #nfz #recepta #lekarz #ikp
  • 36
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@franelo: też zauważyłam coś takiego u siebie na koncie. Bardzo dziwne, że recepta została zrealizowana w moim mieście rodzinnym, ale to nie mogłam być ja, bo byłam wtedy za granicą.
  • Odpowiedz
@franelo: Ja się dowiedziałem o podobnej dzikiej akcji od gościa z wydziału kryminalnego bo mnie jako świadka wezwali xD Okazało się, że chory czas wcześniej (z 10 lat) typ na drugim końcu kraju miał mnie leczyć. Bagieta wiedział, że no to oczywisty wał z NFZ więc uwinął się i tyle w temacie było.
  • Odpowiedz
@MentorPL: mialem podobna sytuacje, dawno temu bylem na kolonii i ktos robil jakies lewe zabiegi na nfz, dowiedzialem sie po 10 latach gdy wezwali mnie na przesluchanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety zeznalem, ze nic takiego nie pamietam, a o tej kolonii przypomnialem sobie dopiero po paru tygodniach. Mam nadzieje, ze nie przeszkodzilo to w dojechaniu pani doktor, ale takich wezwan bylo podobno ponad 1000 takze raczej
  • Odpowiedz
@zefj: U mnie też w grę mogła wejść jakaś kolonia bo z racji bardzo starych czasów byłem jeszcze gówniarzem xD Nie wpadłem na to bo miejscowość była mało turystyczna ale wystarczy, że ktoś dalej miał swój gabinet a dane kupił. Coś Bagieta mówił, że sporo z mojej okolicy osób to dotyczy więc źródła mogły być różne. Robili wałki na dużą skalę i nie przewidzieli, że w MZ wymyślą dostęp do historii
  • Odpowiedz
@Xuzoun: nie wiem jak to wygląda ze strony systemu u lekarza (bo są różne programy gabinetowe), ale jak dostanę receptę nawet z samym peselem, to resztę danych mogę uzupełnić sama. Tak samo jak lekarz zrobi błąd w peselu, to też mogę go poprawić mając imię i nazwisko pacjenta (tu akurat tylko w przypadku papierowych, bo elektroniczna sie nie otworzy z kombinacji kod + dobry pesel).

@franelo: dziwna sprawa, to była
  • Odpowiedz
@franelo: tak myślałam. Wtedy łatwo "sfałszować" taką receptę, bo lekarzowi wystarczy pesel i tyle. I z tego co wiem, to nie jest jakaś wyjątkowa sytuacja, bo znam inne takie przypadki...
Zadzwoniłabym najpierw do lekarza i sie spytała o co chodzi i czy chciałby aby ktoś inny się o tym dowiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz