Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mambar: powinny działać wszystkie kanały. TVP nadaje jeszcze w starym standardzie, a prywatne stacje przeszły już na nowy. Może coś źle podłączyłeś? Z opisu na mediaexpert wynika, że dekoder jest ok i powinien odbierać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mambar: ciotka mieszka na Dolnym Śląsku, tam już w marcu zmieniali standard. Podłączyłem jej dekoder dzień przed zmianą standardu i działało. Następnego dnia przestało działać, ale wystarczyło wyszukać od nowa kanały. Z tego wynika, że te dekodery powinny działać i w starym i w nowym standardzie. Dziwne.
@TheDarkSideOfTheMoon: @renkaboga: oczywiście. Próbowałem nawet kilka razy ustawić fabryczne ustawienia. Nawet próbowałem wybierać różne opcje jak np.wyszukiwanie wszystkich kanałów zamiast tylko kanałów FTA. Nic to nie dało. Gdzieś doczytałem że trzeba wziąć kogoś od ustawiania anten bo prawdopodobnie trzeba zmienić coś w samej antenie. Nie mam pojęcia o co chodzi
@mambar: A faktycznie to może być coś z anteną

W przypadku naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji DVB-T2, zmiana polegać będzie innego systemu nadawania - także zmniejszeniem zakresu pasma UHF o 10 kanałów, maksymalnie do 694 MHz. Wynika z tego, że tak naprawdę nie ma potrzeby zmieniać anten odbiorczych.

Dotychczas stosowane anteny w dalszym ciągu będą odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej po zmianie systemu na DVB-T2.

>Jedynie w części przypadków, do obecnej